روانشناسی

تاثیر شکرگزاری در زندگی چگونه است؟

شکرگزاری در زندگی و معجزه خداوند

امروزه بسیاری از افراد به دلائل گوناگون در گیر اختلالات روحی و روانی‌اند. یکی از راهکارهای مهم که برای این نوع از اشخاص پیشنهاد می شود این است که: گوشه‌ایی از وقت روزانه‌ی خود را، صرف تامل به داشته ها و نعمت های خود کنند و تاثیر شکرگزاری در زندگی را ببینند.

و بعد به گذشته خود و آرزوی داشته‌های کنونی و افرادی که این نعمت ها را ندارند. این کار موجب رسیدن به وقار ذهن و حال خوب شما می گردد. قانون شکرگزاری صرفا مختص به آیین و مذهب نبوده و در تحقیقات روانشاسی هم تاثیر شکرگزاری در بهبود زندگی ثابت شده است.

 

نزدیکی خالق و مخلوق  و تاثیر آن با شکرگزاری در زندگی

به جهت یادآور شدن نعمت‌های الهی، محبت انسان به سوی پروردگار بیشتر شده و سبب ساز ساخت رابطه ایی قوی تر نسبت به قبل خواهد شد. که در پایان با این رابطه‌ی آفریننده و مخلوقی، شخص حس اقتدار بیشتری برای روبه‌رو شدن با مشکلات زندگی دارد.

تماما واضح است که، زنده کردن حس شکرگزارى و قدردانى در خود در قبال نعمتهاى پروردگار صرفا براى این است که طبق دستور فطرت در برابر بخشنده نعمت، خضوع کنند، او را بشناسند و فرمانش را به جان و دل بپذیرند و به این وسیله هدایت و تربیت شوند، که در نتیجه سود شکرگزاری به سود خود انسان ها خواهد بود.

 

تاثیر شکرگزاری در زندگی و موفقیت

 

تاثیر شکرگزاری در زندگی و قانون جذب

وقتی ما آگاهانه بر روی نعمت های زندگی خود اعتنا و تمرکزمی کنیم ذهن ما نیز به شدت به دنبال تهیه کردن نعمت های بیشتری در زندگی برای ما می گردد چون به هر چیزی که در عالم هستی توجه و تمرکز کنیم دقیقا به عبارتی چیزها را در معاش ما بیشتر و بیشتر می شود.

درصورتی که توجه ما بر روی توانگری و ثروت باشد ثروت ما روز به روز بیشتر وبیشتر می شود واگر توجه ما بر روی فقر باشد روز به روز فقیرتر می شویم. جمله معروفی ست که می گوید اگر قدر هرچه را ندانی و آن را خار بشماری، از دستش خواهی داد.

این عین حقیقت است. و برعکس آن هرچه را که دوست بدارید و قدرشناس باشید مسلماً بهتر از آن و بیشتر از آن به شما داده خواهد شد. اگر این مسأله را تحت عنوان یک قانون پذیرفتید بعد از این پس بابت هر چه که دارید از خود و خدای خود سپاسگزار باشید.

بهبود روابط و جایگاه اجتماعی با شکرگزاری در زندگی

تشکر کردن و سپاس یکی‌از وظیفه های اخلاقی و انسانی هر کسی است. انسان‌های سپاسگزار همیشه آرام و متواضع و زندگی پر از نعمتی را تجربه می کنند وشب و روز درحال شکرگزاری هستند بابت تمام نعمت های خدا سپاسگزار هستند هرکسی کار کوچکی هم برایش انجام دهد بلافاصله از او تشکر می کند.

بخاطر همین دوستان وفادار بیشتری دور او جمع هستند. و کائنات نیز مسیر او را در دسترسی به هدف ها و آرزو ها همیشه هموار می کند. برعکس انسان های قدر نشناس مدام بدخلق و عصبانی وشاکی از جهان و آدم های دیگر می باشند مدام درحال نق زدن هستند ونتیجه معاش آنها نیز فقر و بدبختی و تنهایی است.

 

قانون تابش و بازتاب و تاثیر آن بر تاثیر شکرگزاری در زندگی

شما با اعلام کردن کلمه تشکر یک انرژی را آزاد نموده اید و آن انرژی روی افراد محیط شما موثر می‌شود و به عبارتی انرژی اثری خوب را به شما بر می گرداند. که درصورتی که عکس این عمل اتفاق افتد مسلماً یک انرژی بد به شما برگشت خواهد خورد.

دنیای ما دنیای فعالیت و عکس العمل است و مثل پژواک صدایی که در کوه می پیچد و بر می گردد نتیجه اعمال اشخاص هم به خود آنها بر می گردد. لذا درصورتی که به این باور رسیده باشیم بایستی درک کنیم که قدرت شکرگزاری چه اثراتی به همراه خواهد داشت.

 

تاثیر شکرگزاری در زندگی و موفقیت

 

زمانی با بحران بزرگی مواجه شدید، بابتش سپاسگزار باشید

خیلی از اشخاص مشکلات را عاملی برای گله و شکایت می‌بینند و برای خودشان احساس تأسف می کنند. این دیدگاه شما را به هیچ جایی نمی‌برد. به جای این عمل سعی نمایید وجوه مثبت حاضر در چنین تجربیات مشکلی را ببینید.

آیا می‌توانید از آنها تحت عنوان یک فرصت برای یاد گرفتن و رشد سپاسگزاری کنید؟ این تغییر ساده در دیدگاه می تواند یک بحران را به یک چیز مثبت با منافع طولانی‌مدت تبدیل نماید.

 

سپاسگزار باشید تا شادی در زندگیتان جریان داشته باشد

هر چه بیشتر روی داشته‌هایتان تمرکز نمائید، بابت زندگی‌تان سپاسگزار تر و شادتر خواهید بود. نگرش سپاسگزاری منجر می شود از موهبت‌هایی که در اختیار دارید با خبر شده و بازدارنده این می گردد.

که ارزش‌ آنها را نادیده بگیرید. به خاطر داشته باشید، شادترین اشخاص افرادی که بهترین چیزها را دارند نیستند، آنها اشخاصی می باشند که به خاطر هر چیزی که در اختیار دارند سپاسگزار می‌باشند.

از همین لحظه تصمیم بگیرید و روزتان را با شکر گزاری شروع نمایید و به کائنات اثبات نمایید که شکرگزار آنچه که دارید می‌باشید تا کائنات شایسته ترین ها را برایتان رقم زند هیچ شکی در ذهن ندرام که فعالیت ساده شکرگزار بودن حس شما را در جهت مثبت تغییر خواهد بخشید. چه تعداد راهکار ساده دیگر سراغ دارید که چنین تاثیری داشته باشد؟

آیا تا به حال به دوروبرتان نگاه کرده و چون جایی که زندگی می‌کنید خانه رویایی شما نیست یا ماشینی که می‌رانید آنطور که دوست دارید نیست حس کمبود کرده‌اید؟ به راحتی فراموش می‌کنیم که میلیاردها نفرد دیگر هستند که وضع‌شان به مراتب از ما بدتر است. آنها بابت داشتن چیزهایی که شما دارید بسیار سپاسگزار خواهند بود.

هنگامی معاش خودتان را با چنین اشخاصی مقایسه می‌کنید، احتمال دارد نتوانید کمکی به آنها بکنید، امّا حداقل بابت چیزهایی که دارید سپاسگزار خواهید بود. شاید همه چیز نداشته باشید، امّا می بایست بپذیرید که موهبت‌های فروانی در اختیار دارید.

 

Related posts
روانشناسی

راز زندگی زیبا در چیست؟

روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی

نئو و تحلیل این تست روانشناسی

روانشناسی

چرا گاهی مردان سکوت می کنند؟

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *