مشاوره های پیش از ازدواج

با فرد سیگاری ازدواج کنیم یا نه؟

فرد سیگاری و مضرات سیگار

امروزه گرایش به سیگار افزایش یافته و طبیعی است که ازدواج با فرد سیگاری به یکی از گزینه‌های اشخاص تبدیل شود. به اعتقاد اکثری از جوان ها سیگارکشیدن باعث می شود تا بسیاری از تنش‌های اجتماعی از قبیل استرس، اضطراب و کمبود اعتماد به نفس کاهش یابند.

بسیاری دیگر فکر می‌کنند چون سیگار مواد مخدر نیست پس هروقت که بخواهند می توانند آن را ترک نمایند. ممکن است شما نیز خاستگاری با شرایط ایده‌آل و مطلوب داشته باشید که سیگار می کشد.

آیا حاضرید با فردی سیگاری ازدواج کنید؟ سیگاری بودن شخص چه تاثیری در زندگی مشترک موفق دارد؟ در این مقاله سعی داریم تا به جواب چنین سوالاتی برسیم. همینطور برای حل این مسئل، لازم است که از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

 

باورهای اشخاص درخصوص ازدواج با فرد سیگاری

بعضی دختران عقیده دارند که فرد سیگاری معتاد است و نباید با آنها ازدواج کرد. بسیاری ازآن‌ها فقط به‌خاطر سیگاری بودن خواستگارشان دیگر ملاک‌های او را درنظر نمی‌گیرند و پاسخ رد می‌دهند. گروهی دیگر معتقدند که سیگاری بودن شخص اشکالی ندارد و مشکل حادی در زندگی آنها ایجاد نمی کند.

آنها برای خانواده خود استدلال می کنند و از زندگی پدر، دایی و یا عموی خود مثال می آورند که علارغم سیگاری بودن به خوبی زندگی می نمایند. بعضی معتقدند همسرشان پس از ازدواج عوض شده و سیگار را ترک می کند. ممکن است این اتفاق بیفتد ولی هیچ وقت نباید با امید تغییر دادن همسر بعد از ازدواج، با او ازدواج کنید.

 

فرد سیگاری و مشکلات سیگار

 

مشکلات ازدواج با فرد سیگاری

قبل از وصلت با شخص سیگاری می بایست از آسیب‌های سیگار کشیدن آگاه باشید. سیگار کشیدن زیاد و مداوم سبب تغییراتی در چهره و زیبایی همسر شما می شود. از جمله باعث تغییراتی چون زرد شدن و خراب شدن دندان‌ها و لاغری. همینطور احتمال دارد که چین و چروک‌های دست و صورت زودتر خود را نشان‌ دهند و موهای همسرتان بریزد.

سیگار کشیدن زیاد خطر ابتلا به انواع بیماری‌های جسمانی را افزایش می دهد؛ سرطان، بیماری‌های قلبی، ایجاد ضایعه در شنوایی و بینایی از جمله این مشکلات است.

آیا باید به خواستگار سیگاری پاسخ منفی داد؟

گرفتن این تصمیم فقط به عهده شماست و عاقلانه‌ترین کار این است که تمام جوانب را سنجیده و زود تصمیم نگیرید. درصورتی که خواستگاری برایتان آمده که تمام ایده‌آل‌های شما را دارد، فقط سیگار کشیدن نمی‌تواند دلیلی برای ردکردن وی باشد. ممکن است در آینده دیگر نتوانید فردی را مطابق با معیارهای خود پیدا نمایید.

ولی میزان سیگاری بودن او نیز در ازدواج با شخص سیگاری دارای اهمیت است، درصورتی که همیشه سیگار در دستش دارد مطمئنا نمی‌تواند فرد سالم و قابل قبولی برای ازدواج باشد. البته درصورتی که تنها گاهی این کار را انجام می دهد، می توانید از او قول بگیرید که سیگار کشیدن را ترک کرده و یا آن را بسیار کم کند.

ترک دادن همسر سیگاری

قبل از هرچیزی بایستی خود همسرتان برای ترک سیگار مشتاق باشد و نگرشش راجع به سیگار را تحت عنوان ماده‌ای آرامش دهنده تغییر دهد. سپس همسر خود را تشویق نمایید تا به مدت یک ماه یکی از سیگارهای مصرفی‌اش را کم کند. مثلا اگر روزی 5 عدد سیگار می کشد به مدت یک‌ ماه آن را به 4 عدد کاهش دهد و همچنین این عمل را برای ماه‌های بعدی هم تکرار کند.

 

فرد سیگاری و مشکلات سیگار

 

نکاتی درمورد ترک دادن همسر سیگاری

می‌دانیم که سیگار کشیدن بیماری نیست و فرد سیگاری لزوما معتاد نیست. سیگار کشیدن فقط عادتی ناپسند و زیان آور می‌باشد. درصورتی که این طرز فکر را در خود پرورش دهید بعد از ازدواج با شخص سیگاری به همسر خود احساس امنیت خواهید داد. به‌جای استفاه از جملاتی نظیر «چرا سیگارت را ترک نمی‌کنی» ، «تو به فکر سلامت خانواده‌ات نیستی» از جملات بهتر و همدلانه‌تر استفاده فرمایید.

ازدواج با فرد سیگاری / کلام آخر

همان گونه که گفته شد شخص سیگاری معتاد نیست اما مسلما یک عادت رفتاری زیان آور است که می تواند بر سلامت و کیفیت زندگی مشترک شما تاثیرات منفی بگذارد. ولی اگر شخصی تمام معیاری‌های لازم برای ازدواج را داشته باشد، رد کردن او صرفا به دلیل سیگاری بودن چندان منطقی به نظر نمی رسد.

Related posts
مشاوره های پیش از ازدواج

مردان هوسران را بهتر بشناسیم!

مشاوره های پیش از ازدواج

شب زفاف و آداب مخصوص این شب

مشاوره های پیش از ازدواج

سولوگامی یا ازدواج با خود و دردسر هایش!

مشاوره های پیش از ازدواج

زود انزالی و راه های درمان!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *