روانشناسی زناشویی

زن متاهل خیانت می کند؟

خیانت زن متاهل به چه دلیلی رخ می دهد؟

خیانت یکی از بدترین معضلات اجتماعی است عامل خیانت زن متاهل به شوهرش چه مسائلی می تواند باشد؟ در اینجا چندی از این عوامل را بررسی می کنیم.

گذشته از هر چیز , از همگی خانمها و خانواده های نجیب و اصیل ایرانی پوزش طلبی میکنم ولی این حقیقت را نباید انکار کرد که در این سالهای اخیر , فاجعه ای در میان خانواده های ایرانی پیش آمده به اسم خیانت زن‌ متاهل .

اکنون تحت عنوان کسی که در پایتخت ایران هستم و در شلوغ ترین نقاط این اجتماع , این فساد جانسوز را میبینم , برخی از دست اندرکاران تولید و ترقی این درد اجتماعی را در موردها تحت میبینم .

اولین و بزرگترین عامل خیانت فقر است

خانواده ای که به عنوان مثال ماهیانه 700 هزار تومان درآمد دارد و ماهیانه 500 هزار تومان کرایه خانه می‌پردازد , طبیعی است که نمی تواند با 200 هزار تومان باقی‌مانده , امورات زندگی را بگذراند . لذا خیلی از خانواده ها , می‌باشند که به سختی و با نان خالی هم که شده , زندگی را سر می کنند البته متاسفانه بعضی از خانمها , طاقتشان تمام می شود و با اولین پیشنهاد , اسیر این باتلاق میشوند و تن به خیانت می دهند .

خیانت و اعتیاد خود و همسر

اعتیاد زن و همسرش دلیل دیگری برای این فساد می‌تواند باشد . تهیه مواد و خماری , که باعث از کار افتادن مغز و چشم بستن به تمامی تعهدات و شرافتها است .

خیانت به دلیل توجه دیگران و گیر دادن بعضی از مردها به زن متاهل

برای مثال : زن متاهل با کلی آرایش و بزک و دوزک همراه شوهرش یا بدون شوهر به خیابان می‌رود . طبیعی است که یک مشت اوباش و رزل بر حسب نیاز یا این که عادت به این خانم دقت بیشتراز حد می نمایند مثلا اشاره می نمایند یا متلک می اندازند یا این که آنقدر جسور می باشند که شماره تلفن می دهند . و در صورتی این مزاحم از شوهر زن خوش پوش تر و خوش تیپ تر باشد که دیگر هیچ . لذا بالاخره این زن اسیر وسوسه های شیطانی و آلوده می شود و … .

زن متاهل

 

خیانت به دلیل ارتباط و دوستی زن با زن های فاسد

ابتدا خانم محترم مدعا می شود که فساد دوستم هیچ ربطی به من دارد البته خبر ندارد که اخلاق و رفتار و اعمال دوست فاسد ناخودآگاه بر روی فرد تاثیر می‌گذارد و ……

خیانت زن متاهل به دلیل لجبازی با همسر

زن با این ادعا که شوهرم به من خیانت نموده است یا این که اینکه با من بد رفتاری می نماید و نمی تواند نیازها و خواسته های من‌را برطرف نماید خودش را قانع می نماید که فعالیت کثیفش توجیه است .

خیانت به دلیل پرتوقعی و تنوع طلبی

متاسفانه از آنجایی که هوسرانی و تنوع طلبی صرفا مختص مردها نیست , بعضی از خانمها این مرض را ذاتا دارا هستند و نظیر مردهای این چنینی که دوست دارند همه را تست نمایند , تنوع طلب و هوسران میباشند و بدون هیچ ایرادی در همسرشان تن بدین ذلت می دهند .

خیانت به دلیل مراعات نکردن بعضی از نکات زناشویی از طرف همسرشان

مثلا همسرشان نیازهای آنها را در لحاظ نمی گیرد و تنها به فکر خودش است و کارش که به آخر رسید , همسرش را فراموش می نماید . یا این که این‌که برای مثال همراه همسرش , فیلم های پورنو مشاهده می نماید و همین امر منجر تخریب فکر زن می شود . یا این که این‌که از نظر اخلاقی نظیر کتک زدن و … باعث فرار عاطفی زن از شوهر می شود .

با ذکر این نکات , باز نیز اگر توهینی به خانواده های پاک ایرانی شده‌است , معذرت می‌خواهم .

ضمنا یک نکته را هم نباید فراموش کرد : خیانت زن به همسر صرفا به تماس جنسی گفته نمی شود زیرا خیلی از زن های شوهردار میباشند که به گمان این‌که من صرفا با پسری دوست هستم و رابطه جنسی نداریم خودشان را گول می زنند . درصورتی که هر گونه رفتار فاسد گونه خیانت بحساب میاید .

Related posts
روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی زناشوییروانشناسی جنسی

رابطه زناشویی و اثر آن در روحیه افراد

روانشناسی زناشویی

چرا مردان در روابط خود تنوع طلب می باشند؟

روانشناسی زناشویی

بارداری و نکاتی که باید بدانیم!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *