روانشناسی

چرا گاهی مردان سکوت می کنند؟

چرا گاهی مردان سکوت می کنند؟

گاهی سکوت برای مردان لازم است و در‌این وضعیت زنان نباید این عمل را علتی بر بی توجهی همسرشان نسبت به خویش بدانند .

عامل احتیاج به سکوت در مردان

بیشتر زنان از کم حرفی مردان شاکی بوده و ابراز ناخشنودی می نمایند اما باید در نظر داشت که‌این رفتار تا حدی در بین مردان طبیعی است و نباید آنرا علتی بر اعتنایی و یا بی محبتی مردان نسبت به خویش دانست .

سکوت مردان

گهگاه خانم ها در زمان گفتن حرف هایی به همسر خود گرچه مهم هم باشد با سکوت و تردید او در پاسخ دادن مواجه شده و این رفتار را بی توجهی نسبت به خود می دانند البته حقیقت این است که بعضی اوقات مردان نیاز به سکوت دارند .

مردان گهگاه احتیاج دارند که روی مسائل مورد علاقه خویش در سکوت تفکر کنند زیرا فرآیند تفکر درونی در آنها به گونه ای است که تا به نتیجه مطلوب دست نیافته اند با اطرافیان و چه بسا همسر خود صحبت نمی‌کنند .

ساکت شدن مردان نشانه ی چه چیزی می تواند باشد

خانم ها بایستی اجازه این فعالیت را به همسر خویش بدهند که گهگاه با خود خلوت نموده و به بعضی مسایل بیندیشند . برای اینکه بتوانید با این مسئله به راحتی کنار بیایید می بایست در قدم نخست اختلاف روانی مرد و زن را بپذیرید , مردان دوست ندارند مورد سوال همسرشان قرار بگیرند از این جهت منتظر باشید تا هنگامی که او به میل خودش مطالبی از اتفاق های بیرون را برای شما بازگو نماید .

هرگز همسر خود را با شخص دیگری مقایسه نکنید و او را همانطور که میباشد بپذیرید , با تولید فضایی سراسر محبّت و ارامش , همسرتان را به گفت و گو تشویق نموده و از هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا این کار منجر قطع رابطه کلامی با شما می شود .

چرا مردها سکوت می نمایند

 

سکوت مردان نشانه چیست؟

چرا گاهی به جای حرف زدن ,ساکت می شویم؟

همواره همسرتان را تعریف و تمجید و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید همینطور با رازداری درباره گفته هایش و گوش دادن به سخنان وی میتوانید زمینه جلب اعتماد او‌را برای مشورت با خویش آماده نمائید .

با ایجاد فضایی سراسر محبّت و ارامش , همسرتان را به گفتگو تشویق نموده و از هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خویش بپرهیزید چون این کار باعث جدا ارتباط کلامی با شما می شود . همواره همسرتان را تمجید و نکات مثبت اخلاقی اش را بر گویش بیاورید . همچنین با رازداری درباره گفته هایش و گوش دادن به صحبت های او می‌توانید زمینه جلب اعتماد او را برای مشورت با خود آماده نمایید .

چهار علت حرف نزدن مردان

– مرد نیاز دارد که به مسئله خود بیندیشد و راهکاری منطقی برای آن بیابد .

– وقتی که برای سوال یا مسئله ای پاسخ حاضر ندارد هیچگاه این مورد را اعلام نمی‌کند و به غار تنهایی خود می رود تا جواب را پیدا نماید .

– وی ناراحت شده و زیر فشار قراردارد . در این مواقع او آرامشی می خواهد تا دوباره بر وضعیت خویش مسلط شود . او نمی خواهد حرص بزند یا عملی انجام دهد که دوباره پشیمان شود .

– مرد احتیاج دارد که خود را بیابد .

Related posts
روانشناسی

راز زندگی زیبا در چیست؟

روانشناسی

تاثیر شکرگزاری در زندگی چگونه است؟

روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی

نئو و تحلیل این تست روانشناسی

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *