روانشناسی زناشوییروانشناسی جنسی

رابطه زناشویی و اثر آن در روحیه افراد

آیا رابطه زناشویی خوب مرتبط با رابطه جنسی موفق است؟

رابطه جنسی موفق و پایدار یکی‌از مولفه‌های مهم در ثبت و تقویت استحکام بنیان رابطه زناشویی است . طبق پژوهش ها صورت گرفته بسیاری از جدایی‌ها در ایران در اثر عدم وجود یک ارتباط جنسی مطلوب بین زوجین رخ می دهد . یکی دلایل اکثر در پیدایش مشکلات زناشویی کاهش غریزه جنسی در زوجین است که دلایل زیادی میتواند منجر به ایجاد آن شود . به‌دنبال برخی از این عوارض را بررسی و برخی راهکارها را برای حل آن ارایه خواهیم کرد .

1 – استرس , افسردگی و مشکلات روحی

در شرایط پر استرس , ترشح هورمون های هیپوفیز و هیپوتالاموس کاهش می یابد و در نهایت با تاثیر روی غدد جنسی ترشح هورمون های جنسی کاهش می یابد . به همین دلیل یکی از علل کاهش میل جنسی , استرس و افسردگی است . البته بد نیست بدانید که جدا از تاثیر سیستم هورمونی , استرس و افسردگی به تنهایی هم باعث کاهش میل جنسی می‌شوند .

بعضا مطالعات نشان داده داشتن رابطه زناشویی روزانه به مدت 2 هفته منجر کاهش فشار خون و سطح استرس مورد بررسی می شود . برای مشکلات ذهنی و افسردگی می توانید علاوه بر مراجعه به دکتر روانشناس و ریشه یابی و حل مشکلات به صورت درمانی از عبادت و ورزش‌هایی مانند یوگا هم به کارگیری نمائید .

2 – مشکلات جسمی و کاهش بنیه جنسی

مشکل بنیه و قوای جنسی اغلب گریبانگیر آقایان می‌گردد و در اغلب موردها آقایان نیاز دارند تا با تقویت قوای جسمی خویش بنیه جنسی خود را ارتقاء دهند . ورزش و تغذیه سالم دو رکن اصلی تقویت قوای جسمی هستند که در کنار هم بخوبی میتوانند این مشکل را حل نمایند . برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به ورزش‌های موءثر برای تقویت قوای جنسی و مواد مفید مطلوب برای این قضیه مقاله ( تقویت قوای جسمی برای تقویت قوای جنسی و افزایش لییدو ( را مطالعه بفرمایید .

3 – یکنواختی و عدم هیجان در زندگی زناشویی

یکی از مشکلاتی که سبب تضعیف رابطه جنسی زوجین می‌شود البته برطرف کردن آن بسیار آسان است , یکنواخت شدن ارتباط زناشویی است . متاسفانه علیرغم ساده بودن حل این نقص‌ , بخش اعظمی از زوجین با بی توجهی به آن , به زندگی زناشویی خود آسیب می‌زنند . بعضا از راهکارهای ایجاد هیجان در رابطه زناشویی در ادامه ذکر شده‌اند .

الف ) پوشش و تحریک چشمی : تولید تحریک چشمی و ترغیب زوجین به آغاز ارتباط یکی راهکارهایی است که می‌تواند تعداد ارتباط ها و گرمای آن را افزایش دهد . خرید البسه تحریک کننده به وسیله هریک از زوجین و پوشیدن آن در منزل می تواند به سادگی همسرشان را برای آغاز رابطه ترغیب کند . اگرچه این مورد برای مردان تاثیر بیشتری دارد البته زنان بسیاری هم تحت تاثیر تحریک چشمی قرار می گیرند . برای خرید لباس زیر , لباس‌های خواب و بادی های فانتزی زنانه و مردانه میتوانید به فروشگاه‌های اینترنتی نظیر دکان دیجی کاندوم , مغازه سیسیلی یا این که دکان کشور رویایی رجوع نمایید .

ب ) صحبت درباره رابطه : این نکته در اکثری از مقاله ها اشاره شده است که برای تولید هیجان جنسی , در طول روز یا این که در طول هفته درباره ی آن با همسر خویش صحبت فرمائید . با یک بار آزمون کردن این موضوع تاثیر آن را در حل معضل یکنواختی زندگی زناشویی حس خواهید نمود .

رویه های ارتقاء میل جنسی

ج ) تنوع در خرید کاندوم : در صورتی که در هنگام برقراری رابطه از کاندوم به کارگیری می کنید به راحتی میتوانید با خرید کاندوم ‌های متنوع رنگ و بوی ارتباط خود را تغییر‌و تحول دهید . بسیاری از اشخاص با مراجعه به داروخانه‌ها برای خرید کاندوم , به سرعت و بدون توجه کاندوم تنظیم مینمایند در حالیکه می توانند با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی مانند دیجی کاندوم یک خرید هوشمندانه داشته باشند و تنوع و هیجان را با ابزاری به سادگی یک کاندوم به زندگی زناشویی خود هدیه دهند . کاندوم های عروسکی , کاندوم های فضایی , کاندوم های افشانه ای و ا

د ) از در بین بردن موانعی چون سوزش و حساسیت : آلرژی به لاتکس و سوزش واژن پس از رابطه‌ای که در آن از کاندوم استفاده شده شده‌است هم یکی‌از دلایلی است که تمایل بانوان برای ارتباط جنسی را کاهش می دهد . برای حل این مشکل هم می توانید از کاندوم‌های بدون آلرژی پلی اورتان یا این که پلی ایزوپرن استفاده نمائید . اینک کاندوم‌های پلی ایزوپرن در بازار کشور ایران وجود ندارند

ه ) تنوع در مکان , زمان و پوزیشن ارتباط : متاسفانه برخی زنان خود را درباره زناشویی مفعول تصور می‌کنند و در حین رابطه کاملا منفعل می‌باشند . با استفاده از پوزیشن‌های متعدد که در بسیاری در اینترنت سایت‌ها بصورت تصویری آموزش داده شده‌اند شما می‌توانید علاوه بر ارتقا جذابیت , یکنواختی ارتباط را از بین ببرید

Related posts
روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی زناشویی

زن متاهل خیانت می کند؟

روانشناسی زناشویی

چرا مردان در روابط خود تنوع طلب می باشند؟

روانشناسی جنسی

زود انزالی و راه های مقابله با آن

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *