دانستی های بارداری

استرس کرونا بر روی وزن نوزادان تاثیر میگذارد

 

استرس کرونا بر روی نوزادان به دنیا نیامده نیز تاثیر می گذارد

محققان دانش گاه «لوفبورو» در انگلیس در این مطالعه هشت تحقیق روی بیش از هشت هزار و ۲۰۰ زن باردار  و کرونا ویروس و بیش از یک میلیون کودک را تجزیه و چک کردند .

کرونا و نوزادان

 

آن ها متوجه شدند که استرس در دوران بارداری به میزان قابل توجهی با وزن کمتر نوزاد در هنگام تولدارتباط دارد . وزن پایین تولد کمتر از ۲ . ۲۶ کیلوگرم برای نوزادی گفته می شود که دوره کامل بارداری را طی نموده است . کوچک بودن نوزاد در هنگام به دنیا آمدن مشکلات طولانی مدتی ساخت می نماید که با عملکرد ضعیف در مدرسه , اضافه وزن در بزرگسالی و مرگ زودهنگام رابطه دارد .

به گفته پژوهشگران , بارداری به خودی خود استرس آور است ; حال این همه گیری جهانی کرونا که هنوز عذاب بار است هم به آن اضافه شده‌است . نگرانی هایی در مورد پول , امنیت شغلی , حمایت از کودک ها در منزل و یا این که مسائل خانوادگی همگی میتوانند به بروز «استرس مزمن» باعث شوند و انتظار می‌رود که این استرس در نتیجه شیوع ویروس کرونا بدتر هم شود .

آنها به عنوان مثال به بحران مالی سال ۲۰۰۸ در اسپانیا اشاره کردند که در آن زمان شیوع تولد نوزادان با وزن کم , حدود دو درصد ارتقاء یافت .

ده ها سال است دانشمندان سرگرم بررسی تاثیر استرس عاطفی مزمن بر رشد انسان می باشند . بر طبق نتایج این مطالعه , ممکن است دو یا چند نسل طول بکشد تا بتوان دقیقا متوجه شد که کووید – ۱۹ چه تاثیری روی نوزادان میگذارد .

با این وجود پژوهشگران در مقاله ای که در مجله آمریکایی Human Biology منتشر شده شده‌است , نوشتند : یک فرض برای آینده نزدیک می تواند این باشد که ارتقا جهانی استرس عاطفی ماد‌رها و کاهش وزن نوزاد در هنگام به دنیا آمدن وجود خواهد داشت .

Related posts
دانستی های بارداری

حاملگی خارج از رحم چیست؟

دانستی های بارداری

بارداری و موادغذایی سه ماه اول

دانستی های بارداری

عرق کاسنی را در زمان بارداری مصرف کنیم یا این که نه؟

دانستی های بارداری

رعایت بهداشت در خصوص روابط جنسی!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *