دانستی های بارداری

عرق کاسنی را در زمان بارداری مصرف کنیم یا این که نه؟

عرق کاسنی

عرق کاسنی را در زمان بارداری مصرف کنیم یا این که نه؟

کاسنی یک گیاه دارویی با گل هایی به رنگ آبی روشن است .عرق کاسنی  گونه دیگری از کاسنی که دارای گل های زرد است به گل قاصدک شهرت دارد . این گیاه در گویش انگلیسی با اسم هایsailor ’ s succor و wild succor نیز شناخته می شود .
برگ های جدید این گیاه را میتوان در تهیه اشکال سالاد بکار برد و ریشه برشته و پودر شده آن معمولاً بعنوان جایگزین قهوه مورد استعمال قرار می گیرد . همچنین گل و ریشه گیاه کاسنی به دلیل دارا بودن بها تغذیه ای بالا دارای خواص های درمانی بسیار متعددی بوده و در درمان امراض متعدد کاربرد فراوانی دارد . با امداد فرایند تقطیر میتوان عرق کاسنی را از این گیاه تهیه کرد .

عرق کاسنی

آیا استفاده از عرق کاسنی در بارداری مجاز است؟

محققان معتقد میباشند استفاده از عرق کاسنی در دوران بارداری حتماً باید زیر نظر پزشک متخصص صورت پذیرد . چون استفاده زیاد عرق این گیاه میتواند رحم را تحریک نماید و سبب ساز انقباضات رحم شود و سالمی زن باردار و جنین را به خطر بیندازد . همچنين استفاده زیاد عرق کاسنی و یا این که خود کاسنی در بارداری سبب خون ریزی می شود و ممکن است سقط جنین را بدنبال داشته باشد . به همین جهت این عرق را به میزان خيلي کم و حتماً بایستی زیر نظر پزشک متخصص به کار گرفت .

مصرف عرق کاسنی در بارداری , به کارگیری کاسنی در بارداری , فواید استعمال

فواید استفاده از کاسنی در بارداری

کاسنی میتواند فواید درمانی بسياري در دوران بارداری برای شما به وجود آورد , این فواید عبارتند از :

استفاده عرق کاسنی در بارداری برای تسکین مشکلات گوارشی

از خواص کاسنی در بارداری , رفع مشکلات و ناراحتی های گوارشی دوران بارداری مانند یبوست , سوزش سر دل و ریفلاکس است .

مصرف کاسنی در بارداری برای خودداری از سرطان

به طور کلی استفاده از کاسنی , رشد تومورهای سرطانی را به حداقل می‌رساند و از پیدایش بسياري از سرطان ها در دوران بارداری جلوگیری می نماید . این گیاه دارنده فروکتان است که به آن خواص ضد توموری و آنتی اکسیدانی می‌دهد ; همچنين این خاصیت ها سبب ارتقاء سیستم ایمنی در دوران بارداری می شود .

کاهش درد آرتروز با مصرف کاسنی در بارداری

خاصیت ضد التهابی کاسنی در به حداقل رساندن درد ناشی از استئوآرتریت در دوران بارداری بسیار کمک کننده است . این گیاه به شما یاری می کند تا از درد مفصل ها و درد عضله ها در دوران بارداری بطور مؤثر خلاص گردید .

نقش عرق کاسنی در معالجه فشارخون یا این که عفونت های ادراری : در بسياري از موارد مادر باردار به دلیل تغییرات هورمونی و همچنین استرس های شدید بارداری یا این که به علت افزایش وزن بیش از حد ی خود به بیماری هیا مختلفی نظیر فشارخون یا عفونت های ادراری در گیر می شود . جالب است بدانید که عرق کاسنی حتی‌در دوران بارداری بر روی این علایم نیز تأثیر می‌گذارد و به سرعت آن ها را کنترل و از بین خواهد برد .

تقویت ایمنی با استفاده از عرق کاسنی در بارداری

کاسنی یک تقویت کننده ایمنی در دوران بارداری است . خاصیت ضد باکتریایی گیاه در دوران بارداری , شما‌را از عفونت های باکتریایی مراقبت می نماید . دیگر مواد مغذی موجود در این گیاه شما‌را از ابتلا به بیماری های ديگر موصون می نماید .

کاسنی و ارتقای سلامت کلیه ها

می‌توانید از عصاره ریشه کاسنی بعنوان یک ادرارآور مؤثر در دوران بارداری استفاده نمایید . این گیاه سبب دفع ادرار و امداد به از بین بردن سموم همه و کَبِد شما می شود . بنابراین کاسنی از جمع شدن آب در بدن ( ادم , ورم ) در دوران بارداری جلوگیری می نماید .

 

فواید تناول کردن عرق کاسنی در ماه پایان بارداری

زردی نوزادان رایج ترین مشكل نوزادان در بدو به دنیاآمدن است و در موردهای شدید ممكن است حتی‌در نوزادان طبیعی ایجاد اسیب های جدّي مغزی کند و برای معالجه آن از نور درمانی , دارو درمانی , تعویض خون و یا این که طب سنتی استفاده می شود . یکی‌از از روش های جلوگیری از زردی نوزادان , جلوگیری آن در دوران بارداری است .

عرق کاسنی با پاک سازی کبد و دفع مواد زائد و سمومات کبد و هم تصفیه خون مادر , نقش بسیار مهمی در جهت خودداری از تولید زردی نوزادان در طول دوران بارداری دارد , همچنین از آنجایی که یکی‌از راههای زیباتر شدن فرزند , پاکسازی کبد و خون مادر در دوران بارداری است , این خاصیت عرق کاسنی سبب شده خوردن آن مورد توجه مادران آبستن قرار گیرد .

مصرف عرق کاسنی در بارداری , به کارگیری کاسنی در بارداری , فواید استعمال کاسنی در بارداری

روش مصرف عرق کاسنی

کارشناسان به اشخاص توصیه می کنند از خوردن و نوشیدن داروهای گیاهی بدون نظارت پزشک , عدم اگاهی کامل از وضعیت بیماری شخص , مسافت رفت و آمد , نوع فعالیت و مواردی از دست جلوگیری نمایند وتنها بعد از مشاوره با پزشک این نسبت به استفاده از این دمنوش ها استفاده نمایند .

گفتنی است ; کارشناسان همینطور توصیه می کنند اشخاص عرق کاسنی را با آب در دمای معمولی بنوشند و بهترین زمان برای نوشیدن آن صبح ناشتا است .

Related posts
دانستی های بارداری

استرس کرونا بر روی وزن نوزادان تاثیر میگذارد

دانستی های بارداری

حاملگی خارج از رحم چیست؟

دانستی های بارداری

بارداری و موادغذایی سه ماه اول

دانستی های بارداری

رعایت بهداشت در خصوص روابط جنسی!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *