دانستی های بارداری

رعایت بهداشت در خصوص روابط جنسی!

رابطه جنسی دهانی

آیا مکیدن دستگاه تناسلی زن و رابطه جنسی دهانی برای مرد ضرری به لحاظ بهداشتی دارد؟ یعنی ترشحاتی که خارج می شود و ناخودآگاه به درون دهن شخص نیز می‌رود , آیا ضرری برای مرد دارد و راه‌حل درست برای این که هم مقاربت دهانی انجام بشود و هم همسر را به نقط ی اوج حالت رضایت بخش برساند و هم ضرری برای مرد نداشته باشد چیست؟

رابطه جنسی دهانی از نظر شرعی

شکی نیست که در آئین مبین اسلام , بشر قادر است هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد . در این خصوص محدودیتی نیست . فقط در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه , آمیزش جنسی ممنوع شده‌است . بقیه کامجویی ها به قوت خود باقی است .

البته این تجویز به معنای مناسب و یا این که مجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی دربین همسران نیست . بعضی از رفتارهای جنسی نظیر رابطه جنسی مقعدی در شرع مقدس اسلام , کراهت شدید دارد . بعضی از علما بر اساس روایات وارده , آن را حرام می دانند و یا این که رابطه جنسی دهانی را مورد نکوهش قرار می دهند .

فردی به امام صادق ( ع ) اظهار می دارد که آیا مرد میتواند , اندام تناسلی و فَرج همسر خود را ببوسد , امام فرمود : اشکالی ندارد ولی این چه کاری است؟!
با این جمله کراهت خود را از این دسته رفتار نشان بخشید . از روایت استفاده می شود که رابطه جنسی دهانی به صورت اولی و با قیاس اولویت مورد توجه ائمه ( ع ) نبوده و نیست .

معایب رابطه جنسی دهانی

از مهم‌ترین معایب  به موارد زیر میتوان اشاره نمود .

انتقال بیماری های مقاربتی جنسی از طریق رابطه جنسی دهانی یا این که STD

شخصی که به HIV یا این که بیماری مقاربتی مبتلا شده باشد , بایستی از داشتن رابطه جنسی ( دخول ) جلوگیری نماید .

داشتن رابطه ی جنسی دهانی با فردی که به بیماری های مقاربتی مبتلا است منجر انتقال بیماری می شود .

رابطه جنسی دهانی

هرپس

هرپس از شایعترین بیماری جنسی منتقله از رابطه جنسی دهانی

شایعترین بیماری جنسی منتقله از طریق رابطه جنسی دهانی , هرپس است ( Herpes Simplex Virus = HSV ) هرپس دو دسته کلی دارد :

√ HSV که منجر به دانه هایی در اطراف دهن می شود ( تاول تبخالی ) درحالیکه

√ HSVمنجر به زخمهای تناسلی میشود .

HPV مخفف Human Papilloma Virus

هم ممکن است از طریق ارتباط ی جنسی دهانی منتقل شود و منجر به زگیلهایی در اطراف و یا درون دهان گردد . معلوم شده‌است که گنوره ( Gonorrhea ) از شخص آلوده در طی ارتباط جنسی دهانی به فرد مقابل منتقل گردد و آن‌گاه عفونت از گلوی آن فرد به ناحیه تناسلی افراد بعدی منتقل شود . بدن بطور طبیعی در طی ۳ ماه میتواند باکتری های گنوره در گلو را از بین ببرد اما عفونت منطقه تناسلی نیاز به معالجه آنتی بیوتیکی دارد .

قابلیت و امکان انتقال کلامیدیا ( Chlamydia ) نیز از روش رابطه جنسی دهانی موجود است , هرچند کمتر رخ می‌دهد . کلامیدیا و گنوره منجر به زخم گلو می گردند ( Sore throat ) . خیلی از افراد ممکن است آلوده بدین میکروب باشند ولی بدون علامت بوده و از آن باخبر نباشند .

سیفلیس ( Syphilis )

هم در وضعیت خاص قابلیت و امکان انتقال در طی ارتباط جنسی دهانی را دارد و آن نیز در صورتی است که دهن در تماس با زخم باز یا این که راش پوستی عفونی قرار گیرد . احتمال انتقال عفونتهای دستگاه گوارشی و انگلها نیز درصورت تماس دهان با مقعد موجود هست .

هپاتیت A

ویروسی است که در مدفوع فرد آلوده وجود دارد و در طی تماس دهانی – مقعدی امکان انتقال دارد .

هپاتیت B

بطور کلی در خون است و فقط درصورتیکه در تماس ارتباط جنسی دهانی , خونی وجود داشته باشد منتقل میشود .

تبخال

در‌حالتی که هر جور نشانه ها تبخال دارید , از داشتن تماس فیزیکی با همسرتان پرهیز کنید .

تبخال تخت گاز و به راحتی از دهن به واژن یا این که واژن به دهن انتقال پیدا می نماید .

بیماری سوزاک

از معایب رابطه جنسی دهانی این است که قرار گرفتن در معرض سوزاک واژنی و یا این که اسپرم آلوده به آن می تواند سبب انتقال آن شود .

رابطه جنسی دهانی در لیست انتقال دهنده های بیماری سوزاک قرار نمی گیرد البته افزایش آمار ابتلا به آن باعث شده‌است که این گونه رابطه جنسی را منتقل کننده ی تقریبی آن بنامیم .

نکات مهم برای رابطه جنسی دهانی ایمن

استفاده از روش های مانعی مثل کاندوم بهترین شیوه برای ایمن کردن ارتباط جنسی دهانی است . اشخاص بسیاری که از ترشحات بدن خوششان نمی آید ارتباط جنسی دهانی با کاندوم های مزه دار را خوب تر می‌بینند .

زمانی مردی طی ارتباط جنسی دهانی انزال می نماید , در صورتیکه مایع خارح شده در کناره های دهن یا این که چشم های طرف مقابل بریزد , درصورتیکه مبتلا به بیماری های مقاربتی باشد , احتمال انتقال آن را شدیداً افزایش میدهد .

در بخش اعظمی از مورد ها , بیماری های مقاربتی میتوانند حتی باوجود این که آلت تناسلی یا زبان کاملاً وارد واژن , دهان یا مقعد نشده است هم انتقال یابند .

بعضی محققان توصیه میکنند که از مسواک زدن قبل از رابطه جنسی دهانی دوری کنید چون منجر می شود آسیب ها و خراش های کوچک احتمال انتقال بیماری های مقاربتی را ارتقا دهند .

Related posts
دانستی های بارداری

استرس کرونا بر روی وزن نوزادان تاثیر میگذارد

دانستی های بارداری

حاملگی خارج از رحم چیست؟

دانستی های بارداری

بارداری و موادغذایی سه ماه اول

دانستی های بارداری

عرق کاسنی را در زمان بارداری مصرف کنیم یا این که نه؟

Sign up for our Newsletter and
stay informed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *