دانستی های بارداری

رعایت بهداشت در خصوص روابط جنسی!

رابطه جنسی دهانی

آیا مکیدن دستگاه تناسلی زن و رابطه جنسی دهانی برای مرد ضرری به لحاظ بهداشتی دارد؟ یعنی ترشحاتی که خارج می شود و ناخودآگاه به درون دهن شخص نیز می‌رود , آیا ضرری برای مرد دارد و راه‌حل درست برای این که هم مقاربت دهانی انجام بشود و هم همسر را به نقط ی اوج حالت رضایت بخش برساند و هم ضرری برای مرد نداشته باشد چیست؟

رابطه جنسی دهانی از نظر شرعی

شکی نیست که در آئین مبین اسلام , بشر قادر است هر گونه لذت جنسی و غیر آن را از همسرش ببرد . در این خصوص محدودیتی نیست . فقط در برخی ایام خاص و زمان عادت ماهانه , آمیزش جنسی ممنوع شده‌است . بقیه کامجویی ها به قوت خود باقی است .

البته این تجویز به معنای مناسب و یا این که مجاز بودن هر گونه رفتار و عمل جنسی دربین همسران نیست . بعضی از رفتارهای جنسی نظیر رابطه جنسی مقعدی در شرع مقدس اسلام , کراهت شدید دارد . بعضی از علما بر اساس روایات وارده , آن را حرام می دانند و یا این که رابطه جنسی دهانی را مورد نکوهش قرار می دهند .

فردی به امام صادق ( ع ) اظهار می دارد که آیا مرد میتواند , اندام تناسلی و فَرج همسر خود را ببوسد , امام فرمود : اشکالی ندارد ولی این چه کاری است؟!
با این جمله کراهت خود را از این دسته رفتار نشان بخشید . از روایت استفاده می شود که رابطه جنسی دهانی به صورت اولی و با قیاس اولویت مورد توجه ائمه ( ع ) نبوده و نیست .

معایب رابطه جنسی دهانی

از مهم‌ترین معایب  به موارد زیر میتوان اشاره نمود .

انتقال بیماری های مقاربتی جنسی از طریق رابطه جنسی دهانی یا این که STD

شخصی که به HIV یا این که بیماری مقاربتی مبتلا شده باشد , بایستی از داشتن رابطه جنسی ( دخول ) جلوگیری نماید .

داشتن رابطه ی جنسی دهانی با فردی که به بیماری های مقاربتی مبتلا است منجر انتقال بیماری می شود .

رابطه جنسی دهانی

هرپس

هرپس از شایعترین بیماری جنسی منتقله از رابطه جنسی دهانی

شایعترین بیماری جنسی منتقله از طریق رابطه جنسی دهانی , هرپس است ( Herpes Simplex Virus = HSV ) هرپس دو دسته کلی دارد :

√ HSV که منجر به دانه هایی در اطراف دهن می شود ( تاول تبخالی ) درحالیکه

√ HSVمنجر به زخمهای تناسلی میشود .

HPV مخفف Human Papilloma Virus

هم ممکن است از طریق ارتباط ی جنسی دهانی منتقل شود و منجر به زگیلهایی در اطراف و یا درون دهان گردد . معلوم شده‌است که گنوره ( Gonorrhea ) از شخص آلوده در طی ارتباط جنسی دهانی به فرد مقابل منتقل گردد و آن‌گاه عفونت از گلوی آن فرد به ناحیه تناسلی افراد بعدی منتقل شود . بدن بطور طبیعی در طی ۳ ماه میتواند باکتری های گنوره در گلو را از بین ببرد اما عفونت منطقه تناسلی نیاز به معالجه آنتی بیوتیکی دارد .

قابلیت و امکان انتقال کلامیدیا ( Chlamydia ) نیز از روش رابطه جنسی دهانی موجود است , هرچند کمتر رخ می‌دهد . کلامیدیا و گنوره منجر به زخم گلو می گردند ( Sore throat ) . خیلی از افراد ممکن است آلوده بدین میکروب باشند ولی بدون علامت بوده و از آن باخبر نباشند .

سیفلیس ( Syphilis )

هم در وضعیت خاص قابلیت و امکان انتقال در طی ارتباط جنسی دهانی را دارد و آن نیز در صورتی است که دهن در تماس با زخم باز یا این که راش پوستی عفونی قرار گیرد . احتمال انتقال عفونتهای دستگاه گوارشی و انگلها نیز درصورت تماس دهان با مقعد موجود هست .

هپاتیت A

ویروسی است که در مدفوع فرد آلوده وجود دارد و در طی تماس دهانی – مقعدی امکان انتقال دارد .

هپاتیت B

بطور کلی در خون است و فقط درصورتیکه در تماس ارتباط جنسی دهانی , خونی وجود داشته باشد منتقل میشود .

تبخال

در‌حالتی که هر جور نشانه ها تبخال دارید , از داشتن تماس فیزیکی با همسرتان پرهیز کنید .

تبخال تخت گاز و به راحتی از دهن به واژن یا این که واژن به دهن انتقال پیدا می نماید .

بیماری سوزاک

از معایب رابطه جنسی دهانی این است که قرار گرفتن در معرض سوزاک واژنی و یا این که اسپرم آلوده به آن می تواند سبب انتقال آن شود .

رابطه جنسی دهانی در لیست انتقال دهنده های بیماری سوزاک قرار نمی گیرد البته افزایش آمار ابتلا به آن باعث شده‌است که این گونه رابطه جنسی را منتقل کننده ی تقریبی آن بنامیم .

نکات مهم برای رابطه جنسی دهانی ایمن

استفاده از روش های مانعی مثل کاندوم بهترین شیوه برای ایمن کردن ارتباط جنسی دهانی است . اشخاص بسیاری که از ترشحات بدن خوششان نمی آید ارتباط جنسی دهانی با کاندوم های مزه دار را خوب تر می‌بینند .

زمانی مردی طی ارتباط جنسی دهانی انزال می نماید , در صورتیکه مایع خارح شده در کناره های دهن یا این که چشم های طرف مقابل بریزد , درصورتیکه مبتلا به بیماری های مقاربتی باشد , احتمال انتقال آن را شدیداً افزایش میدهد .

در بخش اعظمی از مورد ها , بیماری های مقاربتی میتوانند حتی باوجود این که آلت تناسلی یا زبان کاملاً وارد واژن , دهان یا مقعد نشده است هم انتقال یابند .

بعضی محققان توصیه میکنند که از مسواک زدن قبل از رابطه جنسی دهانی دوری کنید چون منجر می شود آسیب ها و خراش های کوچک احتمال انتقال بیماری های مقاربتی را ارتقا دهند .

Related posts
دانستی های بارداری

استرس کرونا بر روی وزن نوزادان تاثیر میگذارد

دانستی های بارداری

حاملگی خارج از رحم چیست؟

دانستی های بارداری

بارداری و موادغذایی سه ماه اول

دانستی های بارداری

عرق کاسنی را در زمان بارداری مصرف کنیم یا این که نه؟

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *