روانشناسی جنسی

زود انزالی و راه های مقابله با آن

راه های مقابله با زود انزالی

در بروز زود انزالی معمولا این هیجانات و استرس‌ها باعث می گردند تا فرد در حین نزدیکی توانایی خود را در راحتی و تمرکز روی رابطه جنسی از دست داده و انزال زودرس صورت دهد . یکی دیگر از مسایلی که از طریق ایجاد مشکل روانی سبب ساز بروز انزال زودرس میگردد , ترس از بروز اختلا‌ل نعوظ است . در واقع ترسی که فرد نسبت به از دست دادن نعوظ دارد سبب می شود تا به صورت ناخود آگاه انزال زودتر از موعد صورت دهد . ولی در موارد نادری نیز مصرف برخی داروها مانند برخی از دارو های اعصاب باعث بروز انزال زودرس می‌ شود .

زود انزالی چیست؟

زود انزالی ( انـزال زودرس ) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می‌گردد که قـبـل از دخول و یا بلافاصله مدت کوتاهی پـس از آن انـجـام گیـرد . غالبا انزال زودرس بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه پس از شروع دخول صورت میگیرد .

زود انزالی یکی مشکلات شایع بین مردان است که تاثیر مستقیمی بر کیفیت روابط زناشویی در زندگی مشترک می گذارد . خیلی از آقایان برای رفع این مشکل به مصرف داروهایی که در این زمینه و با ادعای معالجه زود انزالی در بازار موجود هست پناه می برند اگر که استعمال از این داروها و گونه های قرص‌ تاخیری در دراز مدت ممکن است مشکلات و عوارضی را برای شخص در پی داشته باشند . شایسته ترین روش برای معالجه زود انزالی به کار گیری از روش‌های طبیعی و کاملا بی‌خطر است . در ادامه شما را با روش‌های درمان زود انزالی آشنا خوا هیم کرد .

روشهای دیر انزالی و مقابله با زود انزالی

تکنیک فشردن , راهی برای دیر ارضا شدن

روش فشردن در دهه ی ۶۰ میلادی بوسیله مسترز و جانسون ارائه شد . درین متد فرد و یا این که شریک جنسی , او را از لحاظ جنسی به آرامی تحریک می نماید , آن‌گاه هنگامی که فرد به نزدیک لحظهء انزال رسید , با انگشتهای نشانه و شصت رینگ ای به دور آلت درست می نماید و محکم آنرا می فشارد تا زمانی که فشار جنسی فروکش نماید . سپس مجددا پروسه بالا را برای سه بار تکرار می نمایند و دفعهء سوم اجازهء انزال را می دهند . با تکرار این کار ۱ تا ۲ مرتبه در هفته , کنترل جنسی آنها بالا می رود و زمان نزدیکی را میتوانند افزایش دهند .

 

استفاده از روش شروع و توقف برای درمان زود انزالی

یک کدام از روشهای موثر برای رهایی از انزال زودرس یا این که دیرارضا شدن روش start & stop نام دارد . در‌این روش شما به فعالیت جنسی پرداخته و پس از آنکه تحریک شما به حداکثر رسید و درست پیش از آن که ارگاسم گردید , دست از فعالیت برداشته و برای مدت کوتاهی هیچ تحریکی انجام نمی دهید . هرچه تمرین این روش بیشتر صورت گیرد , مقطع زمان رابطه جنسی هم ارتقا خواهد گرفت . به‌این صورت که سیستم جنسی به طور ناخودآگاه یاد میگیرد که دیرتر تحریک شده و ارگاسم صورت گیرد .

تمرین کیگل برای زود انزالی

تمرین کیگل را برای به تأخیر انداختن ارگاسم انجام بدهید . کیگیل زمانی موثر است که انزال نزدیک است و می تواند کمک کند تا انزال به تاخیر بیفتد . خیلی راحت تمرینات کیگل را در گوگل جست‌وجو فرمائید تا شیوه‌ی انجام آن را یاد بگیرید . این تمرینات به ساخت عضله‌ها در کف لگن کمک می‌نمایند و به این ترتیب سبب می شوند که کنترل بهتری روی انزال تان داشته باشید .

در یک مطالعه‌ی کنترل شده که در سال ۲۰۱۲ روی انزال زودهنگام صورت گرفت , مردانی که قبلی از انزال حتی یک دقیقه هم رابطه‌ی جنسی‌شان طول نمی‌کشید , یک دوره‌ی ۱۲ هفته‌ای تمرینات کف لگن را انجام دادند . حاصل این مطالعه نشان اعطا کرد که زمان واکنش انزال آنها از ۳۱ . ۷ ثانیه به ۱۴۶ . ۲ ثانیه ارتقاء یافت .

تکنیک عقب نشینی کردن

به محض این که حس کردید در آستانه ارضا شدن می باشید عقب نشینی کنید تا تحریک جنسی تان فروکش نماید . این تکنیک هم می بایست دقیقا مانند روش پیشین به موقع انجام شود تا جلوی زودانزالی را بگیرد .

عشق بازی کردن

اکثر اوقات مردها تمرکز اصلی شان را روی ارضا شدن و انزال قرار می دهند ; در حالی که بخش بزرگی از یک رابطه جنسی موفق عشقبازی کردن و دقت به رضایت جنسی طرف مقابل است . پیش نوازی های قبلی از نزدیکی نه صرفا لذت ارتباط جنسی تان را بیشتر می نماید بلکه طول و مدت آن را نیز افزایش می‌دهد . بنابراین بهتر است سعی فرمائید بفهمید شریک جنسی تان از چه چیزهایی لذت می برد و به خواسته های او اعتنا فرمایید .

زود انزالی

معالجه زود انزالی با ورزش بسیار موثر

طبق مطالعات انجمن ارولوژی اروپا , بر روی ۴۰ مرد که دارای اختلال زودانزالی بلند مدت در طول زندگی خود بودند تست جالبی صورت گرفت ; این اشخاص در یک دوره ۱۲ هفته‌ای , حرکات ورزشی متمرکز بر عضله ها تحتانی شکم را انجام دادند . سن این مرد‌ها بین ۱۹ تا ۴۶ سال بود . هر فرد مکلف بود تمرینات خود را ۳ بار در هفته به مدت ۲۰ دقیقه انجام دهد . بعد از اتمام این دوره , ۸۲ درصد افراد توانایی انجام رابطه جنسی بدون زودانزالی را پیدا کردند .

عملکرد آنان ۶ ماه پس از اتمام آزمایش نیز زیر نظر گرفته شد و نتیجه تغییر چندانی نداشت ; بنابراین تقویت ماهیچه‌های بالا برنده مقعد که خود از عضلات شرمگاهی دنبالچه ‌ای , شرمگاهی راست روده‌ای و تهی‌ گاهی دنبالچه‌ای تشکیل شده شده‌است , در درمان زود انزالی مردان تاثیر زیادی دارد . در‌این میان تمرکز بر عضله PC این ماهیچه‌ها مشکل انزال زودرس و نعوظ را هم‌زمان حل مینماید .

 

استفاده از کاندوم

ممکن است این راه راه حل خیلی ساده به نظر رسد ولی استفاده از کاندوم به خیلی از مردان در گیر به زود انزالی کمک میکند . کاندوم در بیشتر مردان میزان تحریک را کسر کرده و از این طریق زمان انزال را افزایش میدهد .

 

زنجبیل

زنجبیل به دلیل داشتن طبع گرمی و خواص فوق العاده ای که دارد به صورت مستقیم میتواند در کنترل ناتوانی های جنسی به خصوص زود انزالی فعالیت نماید .

خرما

خرما ما‌را به یاد کشورهای عربی می‌اندازد به دلیل آنکه از هزاران سال پیش , خرما در کشورهای عربی دوستداشتنی بود و روی سکه‌ها و نقاشی‌های دیواری به تصویر کشیده شده است . این ماده‌ی خوراکی میتواند به رفع مشکلات متعدد مرتبط با سلامتی نظیر مشکلات قلبی , یبوست , کم‌خونی , اسهال خفیف و سرطان معده یاری دهد . خرما همینطور می تواند برای اضافه کردن وزن مصرف شود . برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که خوردن دوتا خرما درطول روز می تواند به یک رژیم غذایی سالم و متعادل سبب شود .

خرما خوب نیست , اگر :

– در صورتیکه به عدم تحمل فروکتوز دچار باشید . در این صورت ممکن است از اسهال , گاز معده , درد شکم و بقیه مشکلات رنج ببرید .

– دیابتی هستید سطح قند خون باید تحت نظارت یک پزشک معالج باشد .

زود انزالی

هندوانه

مهم ترین فایده‌ی هندوانه این است که میتواند عروق خونی را آرام نماید , بدون اینکه هیچ گونه عوارض جانبی داشته باشد .

دارچین

دارچین از پوست درخت دارچین تهیه می شود . این پوست معمولا برای سرماخوردگی , مشکلات معده , اسهال و ناراحتی‌های دستگاه گوارش ( GI ) استفاده می گردد . در واقع , روغن دارچین به صورت گسترده‌ای در محلول‌های مخصوص غرغره , لوسیون , صابون , خمیر دندان , لوازم آرایشی و محصولات دارویی مورد استفاده قرار میگیرد . با این حال , تعداد بسیار کمی از آدم‌ها میدانند که دارچین قادر است اشتها را تحریک نماید , گرفتگی‌های قاعدگی را درمان نماید , و به درمان زودانزالی کمک کند و عفونت‌های ناشی از کرم‌های انگلی و باکتری را معالجه نماید .

شکلات تلخ

شکلات تلخ منبع قدرتمند آنتی اکسیدان‌ها است . این ویژگی میتواند جریان خون و فشار خون را بهبود بخشد . یک ترکیب قوی از شکلات تلخ , باعث آزادی اندورفین در بدن میگردد . این غذای خوشمزه می‌تواند بسیاری از مشکلات انزال را درمان نماید , طوری که جریان خون را به آلت تناسلی افزایش می دهد . این شکلات حاوی L – Arginine HCL , یک اسید آمینه حیاتی است که تولید هورمون‌های بدن را تنظیم می کند .

گردو

گردو یک منبع درخشان از اسید‌های چرب امگا ۳ ضد التهابی می‌باشند . گردو همچنین دارای آنتی اکسیدان‌ها , مس , منگنز , ویتامین B و مولیبدن است . این غذای خوشمزه می‌تواند مشکل نعوظ , انزال زودرس و ناتوانی جنسی را درمان نماید . به طور مرتب گردو مصرف کنید و مزیت‌های باور نکردنی سلامت آن را احساس نمائید .

انجیر و کندر

یکی از راحت‌ترین درمان‌ها در طب سنتی استفاده از ۶ یا ۷ انجیر به همراه کندر است . بدین صورت که یک تکه کندر را داخل اجیر گذاشته و مصرف فرمایید .

آیا می شود مردی دچار انزال شود بدون این‌که لذتی از رابطه برده باشد؟

این موضوع مشغله ذهنی مردان نیست البته بسیاری از زنان در رابطه با میزان اسپرم خارج شده هنگام انزال و رابطه آن با رضایت مردان سوال میپرسند . وقتی که مردی دچار استرس است یا این که مشغله‌ ذهنی دارد , ارگاسم می تواند با رضایت جنسی پایین همراه باشد . با افزایش سن هم میزان اسپرم کاهش می یابد .

Related posts
روانشناسی زناشوییروانشناسی جنسی

رابطه زناشویی و اثر آن در روحیه افراد

روانشناسی جنسی

12 نکته مهم در یک رابطه جنسی

روانشناسی جنسی

ارگاسم زنان در رابطه جنسی

روانشناسی جنسی

رابطه جنسی و راه های نه گفتن

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *