روانشناسی جنسی

12 نکته مهم در یک رابطه جنسی

رابطه جنسی

12 نکته مهم در یک رابطه جنسی

نکات مهم در مورد رابطه جنسی موفق :

رابطه جنسی یكی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد است ( بعد اقتصادی , بعد عاطفی , بعد فكری , بعدجنسی ) و رابطه جنسی مساله عجیب و غریب و چندش آوری نیست كه خانواده ها نسبت به آن بی ملاحظه باشند . متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله رابطه جنسی به فرزندان خویش كوتاهی می كنند .

رابطه ها جنسی هیجان انگیز و صمیمانه می‌توانند روابط زناشویی را زنده و کامیاب نگه دارند . ممکن است در یک زندگی زناشویی بلند زمان گاهی رابطه جنسی یکنواخت شود , ولی راه های بی شماری برای شعله ور کردن آتش روابط جنسی موجود است . با تعهد , ارتباط و اندکی خلاقیت می توانید به داشتن یک عمر رابطه جنسی فوق العاده با نیز امیدوار باشید .

رابطه جنسی

– رضایت از زندگی مشترک در آنگاه جنسی معمولا بعد از تولد کودکان رو به زوال میگذارد . همچنین برخلاف تصور عموم مردم , این صرفا مادران جدید نیستند که بعداز زایمان در گیر کاهش میل جنسی می گردند و اکثر اوقات تصور می نمایند که دیگر جذابیت کافی برای همسر خود را ندارند . طی سال اول پدران هم تجربیات مشابهی را گزارش داده اند . سطح تستوسترون آنان حدودا یک سوم کاهش می‌یابد . علاوه بر این پدرانی که در مسئله مراقبت از فرزند به همسر خود کمک می نمایند , یک کاهش ۲۰ درصدی دیگر را هم تجربه خواهند کرد .

– با همسرتان بازی های جنسی را تجربه نمایید . مثلاً درباره پوزیشن ارتباط جنسی یا مدل لباس ها یا این که محل رابطه قرعه بکشید . در این باره سرچ نمائید . همینطور در زمان های غیرمعمول به همسرتان سفارش ارتباط فرمائید . برای مثال در شرایطی‌که سال هاست که صرفا در ساعت‌ها شب با نیز ارتباط دارید , یک روز بعدازظهر اورا غافلگیر فرمایید . به طور کلی به‌این بیندیشید که به چه شکل میتوانید به ارتباط جنسی با همسرتان تنوع ببخشید . نکته آخری اینکه تمایلات جنسی تان را با همسرتان فی مابین بگذارید تا بالاترین تراز لذت را با حضور همدیگر تجربه نمائید .

– در‌صورتی‌که می‌خواهید شرایط حیات جنسی خویش و همسرتان را بهبود ببخشید , بایستی از تمرکز بر ارتباط جنسی تحت عنوان هدفی آخرین دوری کرده و به جای آن ارتقا صمیمیت را در امر کارتان قرار دهید . چه بسا در صورتی‌که نیاز است با توافق یکدیگر , ارتباط جنسی را برای زمان هنگامی معین تعطیل کرده و سعی بر بسط بعد ها متفاوت رابطه خویش با همسرتان داشته باشید . در واقع این صمیمیت است که می‌تواند یک معاش مشترک را نجات دهد و خیر تنها صرف برقراری ارتباط جنسی بین یک زوج .

اصول ارتباط جنسی

– ارتباط جنسی يک مدل اخلاق است ولي پانتوميم يا جنبش نمايشي نيست و ما بايد درباره جنسي نیز , از صحبت و بيان به کارگیری کنيم و به طرف مقابلمان بگوييم و از وی بشنويم که ما براي يک ارتباط جنسي شادی بخش به چه چيزي نياز داريم و همينطور انقدر مستمع خوبي باشيم که بفهميم مساله زناشويي شوخي نيست و به کلام ها و مراد هي طرف مقابلمون نیز با گوش شنوا بتونيم پذيرا باشيم .

– به کار گیری از ترياک , مواد نيروزا و غيره هيچ اثر مثبتي بر روي ارتباط جنسي ندارد و در آينده صدمات رجوع و برگشت ناپذيري را سبب ساز خواهد شد , پس خوبتر است هر مشکلي در معاشقه پيدا کرديد سريعاً به دکتر معالج خویش اطلاع داده و معالجه متناسب را بگيريد . و هيچوقت ارتباط جنسي را مورد بي اهميت تلقي نکنيد .

برای تزویج انگیزه داشته باشید

– در حالتی که به اصطلاح از وقتی هنگامی که دیده گشوده نموده اید , در کنار یکدیگر هستید… اگر بدین تیم وابستگی داشته باشید , با احتمال بیشتری مبتلا کاهش تراز میل جنسی و در‌پی آن معضل های جنسی معمول معاش زناشویی خواهید شد . وقتی که یک زوج برای دوران هنگامی طولانی کنار نیز بوده اند , جذابیت جنسی آن‌ها برای یکدیگر به مرور زمان کاهش مییابد . به همین منظور است که ساخت تنوع در معاش روزانه می بایست در حق تقدم قرار گیرد . شایسته ترین روش تولید تنوع هم انجام کار های مورد‌علاقه هرمورد از زوج ها و به ویژه مسافرت به بخشها تازه است .

– ( زمان با کیفیتی را با نیز بگذرانید ( توصیه‌ای دیرین ولی دوچندان عالی است . اذن ندهید که رابطه‌تان به خرید کردن و خالی کردن سطل‌های آشغال مخصوص شود . زمان‌هایی را برای لذت بردن از با نیز بودن‌تان کنار بگذارید و تجربه‌های هیجان‌انگیزی با نیز داشته باشید ; شامی دلپذیر , رفتن به تماشای آکواریوم , گذراندن صبح در تخت‌خواب . به رنج می‌توان وقتی در برنامه‌های به هم ریخته دوستان خوب خیلی گرفتار پیدا کرد , در این صورت بد نیست یک قرار ثابت بگذارید , مثلاً سومین سه‌شنبهٔ هر ماه به صرف غذای محبوب‌تان یا این که برنامه‌ریزی برای سفر سالانه .

ضرورت رابطه زناشویی

– ما نمی‌توانیم بار زیادی بر شریک یا این که همسرمان تحمیل کنیم : ما از آنها انتظار داریم که تکیه‌گاه عاطفی , عاشق , دوست , همراه , رازدار و پشتیبان مادی ما باشند . وقتی در یکی این زمینه‌ها کوتاهی می‌نمایند , ما کل رابطه را زیر سؤال میبریم . گاهی عالی است بدانیم چه وقتی باید برای راهنمایی و پند سراغ دوست یا یکی اعضای خانواده برویم یا برای یافتن شانه‌ای برای گریستن , نه این که همه این وظایف را بر عهدهٔ شریک زندگی‌مان بگذاریم . همسر یا این که شریک زندگی شما مهم‌ترین رابطهٔ شماست ولی تنها رابطهٔ شما نیست .

– خانمها معمولاً نگران رابطه جنسی در شب زفاف می‌باشند . مسائلی از قبیل : آیا درد دارد؟ آیا خون دارد؟ و غیره . پس آقایان بدون دقت به خرافات شب زفاف و شب اول زندگی مشترك را به رضایت همسر خویش اختصاص دهند و سعی نكنند با اجبار و فشار و اذیت اهداف از پیش تعیین شده خویش را دنبال كنند چه بسا همین زمینه عواقب وخیمی را در زندگی آینده آنها پیش می آورد ( پس لذت برای شبهای دیگر و رضایت برای شب زفاف )

– فرقی نمی‌کند که همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان نماید ; تحریکات و شور جنسی وی به هیچ وجه شبیه به شما نیست . به همین دلیل غیرمنطقی است اگر توقع داشته باشید هر زمان شما تحریک شدید در اختیارتان باشد . بایستی یاد بگیرید که چطور گهگاه نیازهایتان را کنترل فرمائید . احتمالاً تصور خواهید کرد که عادلانه نیست و مطمئناً عصبانی خواهید شد .

ولی امیدوارم که زوج ها تا آنجا که میتوانند در زندگی جنسی خویش با همسرشان انرژی لازم را بگذارند , البته بااینحال باز نیز ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که شما آمادگی ارتباط ی جنسی را داشته باشید در حالیکه همسرتان ندارد . این مسئله ای کاملاً نرمال و طبیعی است و بایستی آن را بپذیرید . هرچه تلاش همسرتان برای فهمیدن شما و نیازهایتان می بایست بیشتر شود , همت شما هم در درک این تفاوت ها باید ارتقاء یابد . قسمتی از این درک و پذیرفتن با اتکای گاه و بیگاه شما به خودتان برای ارضای میل جنسیتان نشان داده می شود . اگر اطمینان داشته باشید که همسرتان واقعاً دوستتان داراست و به شما توجه می نماید , انجام اینکار با راحتی بیشتری صورت خواهد گرفت .

– اینجانب با زوج‌های متعددی روبه رو بوده‌ام که بی‌علاقگی و نارضایتی یکی‌از زوجین از ‌رابطه‌ ‌جنسی‌ باعث جدایی شده‌است . ولی شما هم ممکن است به تاءمل اینکار بیفتید . ولی بدانید طلاق یا این که برقراری رابطه‌ جنسی با افرادی غیر از همسرتان , راه‌حل‌های مناسبی نیستند . صحت دارد که عشق‌بازی با غیر می تواند مشکلتان را حل کند , البته بدانید که در طولانی مدت مشکلات بیشتری هم برایتان ساخت می‌کند و باعث خراب‌شدن ازدواج‌تان هم می شود . حتی اگر ازدواج‌تان هم سلامت باقی بماند , درد و رنجی که همسرتان از عشق‌بازی شما با کس دیگری متحمل میشود , بی‌اندازه است .

Related posts
روانشناسی زناشوییروانشناسی جنسی

رابطه زناشویی و اثر آن در روحیه افراد

روانشناسی جنسی

زود انزالی و راه های مقابله با آن

روانشناسی جنسی

ارگاسم زنان در رابطه جنسی

روانشناسی جنسی

رابطه جنسی و راه های نه گفتن

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *