روانشناسی زناشویی

بارداری و نکاتی که باید بدانیم!

بارداری

نکاتی که بهتر است درباره ی بارداری بدانیم

چگونه زمان بیشترین باروری , با تخمک گذاری مشخص می شود؟

برای بارداری و برای این که شایسته ترین نتیجه را بگیرید و باردار گردید , بایستی در مقطع یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری تا ۲۴ ساعت بعداز آن , آمیزش داشته باشید . دلیل این دستور آن است که اسپرمها میتوانند دو تا سه روز زنده بمانند , ولی تخمک نمی تواند بیشتر از ۲۴ ساعت بعداز تخمک گذاری به حیات خویش ادامه دهد مگر این که لقاح صورت بپذیرد .

در صورتیکه در اطراف زمان تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید , احتمال آبستن شدن شما ارتقا می‌یابد و شما میتوانید خرسند باشید , چون بخت با شما برای باردار شدن همراه است : در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی آبستن شوند , در هر دوره ۲۰ % احتمال بارداری موجود است .

حدودا ۸۵ % از خانمهایی که سوای استفاده از یکی‌از روشهای جلوگیری از بارداری آمیزش دارند , ظرف یک سال حامله می گردند . شما می‌توانید با گزینش زمان دقیق تخمک گذاری , همینطور با افزایش آگاهی خود راجع به تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد , احتمال حامله شدن خویش را ارتقاء دهید .

همینطور شما می‌توانید از این اطلاعات به کارگیری کرده و با جلوگیری از آمیزش در حوالی زمان تخمک گذاری , از بارداری و آبستن شدن دوری نمائید . ولی دقت داشته باشید که‌این روش , بهترین روش دوری از بارداری نیست و استفاده از آن ممکن است موفقیت آمیز نباشد .

 

چرا در بارداری پوچ جنین تشکیل نمی شود؟

موثرترین استدلال شناخته شده در پیدایش حاملگی های پوچ , اختلالات سلول تخم همراه با ناهنجاری های کروموزومی است که ممکن است بر اثر بالا بودن سن مادر یا این که پدر بوجود آید . اما غالبا این حاملگی ها ارتباط مستقیم با سن مادر ندارند , ولی بالا بودن سن مامان ممکن است سبب ساز ارتقاء احتمال وقوع مشکلات کروموزومی یا این که مشکلات تقسیم سلولی در سنین بالا در وقوع حاملگی پوچ شود .

از سمت دیگر , این شرایط ممکن است ناشی از کیفیت پایین اسپرم یا این که تخمک باشد یا این که ممکن است بعداز تشکیل سلول تخم , اختلالاتی در تقسیم سلولی به‌وجود آید که منجر ساخت این نوع حاملگی شود .

آیا قابلیت بارداری بدون داشتن دخول نیز امکان‌پذیر است؟

بخش اعظمی از اشخاص نگران بارداری ناخواسته میباشند براین اساس ممکن است روش‌هایی غیر از دخول را برای ارضای جنسی آزمون نمایند . با این وجود بعضی افراد با وجود داشتن ارتباط جنسی بدون دخول همچنان در این باره نگران میباشند و می‌خواهند بدانند که احتمال بارداری در این شرایط تا چه حد امکان‌پذیر است .

در پاسخ به‌این سؤال می بایست اظهار‌کرد که‌این دستور بستگی به آن دارد که انزال در کجا صورت میگیرد . در حالتی که انزال در نزدیکی دهانه واژن صورت بپذیرد بارداری غیر ممکن نیست . البته به صورت کل می‌توان اعلام کرد احتمال بارداری فارغ از دخول بسیار کم‌تر از حالت معمولی است .

در دوران بارداری چه تغییراتی در مادر حادثه می افتد و بیشترین شکایات این دوران چیست؟

به صورت کلی بدن خانم تغییرات فیزیولوژیک بسیار عمیقی رخداد می افتد . برخی اوقات از این تغییرات آنقدر انسان شگفته زده می شود که تعجب می نماید به چه شکل این دوران می گذرد . در قلب و عروق , غدد داخلی و در سیستم گوارش هم به همین ترتیب تغییرات خیلی متعددی رخداد می افتد . این تغییراتی که واقعه می افتد سبب ساز می شود که چند شکایات شایع برای خانم ها پیش بیاید . ابتدا خانم ها می پندارند که مشکل ساز است و اما درست است که حتماً با پزشک خویش مطرح نمایند .

اینها تغییرات فیزیولوژیک است و مرتبط با حاملگی است و خیلی از آن ها پس از حاملگی بر طرف می شود . مثلاً تغییرات گوارش یکی از شایع ترین تغییرات است . بخاطر هورمون هایی که است سیستم گوارش تنبل می شود . حرکات دودی روده ها کم می شود به این ترتیب یبوست یک نماد شایع است که خانم ها پیدا می نمایند . نفخ و سوزش سر دل هم جزئ علامت ها خیلی شایع است که در حاملگی اتفاق می افتد .

خانم ها این حس را دارند که غذا عالی هضم نمی‌شود . اینها از اندوه های شایعی است که افراد در طی حاملگی دارند . به خانم ها توصیه میشود که برای سوزش سر دل خویش میتوانند از آنتی اسید به کارگیری نمایند . به آنان گفته می شود که به صورت دراز کش نباشند و یک سری بالش پشت سر خویش بگذارند که جلوی رجوع و برگشت اسید معده به داخلی مری را بگیرد . دفعات غذا خوردن را دوچندان نمایند .

بجای این که سه وعده ناشتایی , نهار وشام را به صورت مفصل بخورند , این سه دفعه را به شش یا این که هفت دفعه تبدیل نمایند منتها هر دفعه با حجم خیلی کمتر طعام بخورند . که در واقع این روده هایی که تنبل شده و دیر عمل می نماید زمان پیدا نماید که‌این مواد غذایی را رد نماید و به پروسه بعدی برساند . برای یبوست خویش از فیبرها , صیفیجات و مواد ملین استعمال نمایند .

بارداری

جواب سوال ها در زمينه بارداري

ویار و قصد به میل کردن مواد غیر خوراکی در دوران بارداری به چه علت است؟
آیا میتوان از حاملگی پوک پیشگیری کرد؟
بارداری توخالی جنین ندارد

این قضیه معمولاً به کمبودهای تن مامان برمی‌گردد . به عنوان مثال ممکن است شما در دوران بارداری تمایلاتی برای میل کردن خاک , گچ یا این که مواد این چنینی داشته باشید . در‌این وضعیت خوبتر است به دکتر مراجعه‌کنید و آزمایش‌های ضروری را در مورد سطح ویتامین‌ها و مواد معدنی بدنتان انجام دهید .

آیا می‌توانم سونوگرافی سه بعدی انجام دهم بدون این که جنسیت فرزندم را بدانم؟

آری , این قابلیت و امکان موجود هست . چون برای پزشک معالج صرفا سلامت نوزاد اهمیت دارد و جنسیت جنین به هیچ عنوان چندان اهمیت ندارد و انتخاب جنسیت در واقع برای کنجکاوی پدر و مادر انجام میگیرد . از دید علمی نیز پزشکان وظیفه ای برای تعیین جنسیت ندارند ; به این ترتیب اگر پدر و مادری نخواهند جنسیت فرزندشان را تا زمان به دنیا آمدن بدانند خوبتر است این مورد را قبل از انجام سونوگرافی به پزشک اطلاع دهند .

آیا حاملگی پوچ تکرار می شود؟

اگر‌چه این دسته حاملگی در طبقه بندی سقط مکرر نیز می تواند قرار بگیرد , ولی تائید این مسأله , انجام بررسی های سقط مکرر را طلب می نمایند . به علاوه احتمال بیشتری برای وجود علت ژنتیکی در تکرار وقوع حاملگی سوای جنین مطرح است .

توجه داشته باشید که‌این جور حاملگی معمولا در به عبارتی فرایند اولیه دفع می شود , ولی در صورت تشخیص دیرهنگام این مدل بارداری , یا این که تمایل نداشتن مامان برای اخذ دارو یا این که انجام کورتاژ , ممکن است بازه بیشتری ارتفاع بکشد .

Related posts
روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی زناشویی

زن متاهل خیانت می کند؟

روانشناسی زناشوییروانشناسی جنسی

رابطه زناشویی و اثر آن در روحیه افراد

روانشناسی زناشویی

چرا مردان در روابط خود تنوع طلب می باشند؟

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *