روانشناسی

هدف های بلند مدت و کوتاه مدت!

هدف های بلند مدت خود را مشخص کنید

انواع اهداف و بررسی هر کدام از اهداف

هدف های بلند مدت به آينده مربوط می شوند و هدف های کوتاه مدت پُلی چهت نیل به هدف های بلندمدت می باشند . در این مقاله می خواهیم با انواع اهداف بیشتر اشنا شویم

اهداف بلند مدت

یکی‌از انگیزه هایی که هرکسی در زندگی آنرا دارد مقاصد بلند مدت میباشند . این نوع هدف , همان انگیزه مهم و بزرگی است که تمام کوشش خود را می کنید تا در طول زندگی به آن دست پیدا نمایید . این هدف می تواند برای تحقق پیدا کردن به سن و سال رابطه داشته باشد . به صورتی که شما در پایان بتوانید به آن دست پیدا فرمایید . این اهداف معمولاً به مدت 10 سال یا این که بیشتر تحقق می‌یابند . مقاصد بلند مدت از انواع برنامه های متفاوت تشکیل یافته است که ما آن ها را برای آينده طرح ریزی می‌کنیم .

مقاصد بلند مقطع به صورت گوناگون به سبک زندگی , خانواده و حرفه بستگی خواهند داشت . هر یک از ما دوست داریم تا در سال های آينده به جایگاهی که می‌خواهیم دست پیداکنیم . ما بر این علت برای خود هدف های بلند مدت طرح ریزی نموده و چهت نیل به آن‌ها مقاصد کوتاه مدت را به کار گیری می‌کنیم . در صورتی‌که بخواهیم برای هدف ها بلند مدت چند نمونه بیان کنیم , اخذ گواهی مهندسی برق , خرید منزل , شرکت و برنده شدن در مسابقه های ورزشی , بازنشستگی در 60 سالگی و … از این گروه اهداف میباشند . البته قبل از این ها هدف های بلند مدت خود بر دو گونه میباشند .

هدف های مادام العمر

هدف ها مادام العمر از آن گروه اهدافی می‌باشند که شاید بیش از ۱۰ سال و یا تا پایان عمرتان زمان ببرد . بهترین راه برای پیدا کردن انگیزه دائم العمرتان این است که تصویری از خودتان را در آينده فکر کنید . ببنید نسخه ۱۰ یا این که ۲۰ سال آينده تان به چه شکلی است . به کجا رسیده اید؟ از داشته های خود خوشحالید؟ مجرید یا متأهل؟ چه چیزهایی دارید؟ خانواده تان چه چیزهایی دارد؟ پولدارید؟ به نظرتان در روز تشییع جنازه تان چه چیزهایی در موردتان می گویند؟

هدفهای غایی

این هدفها بسیار کلی هستند ; جهتهای متعالی تعلیم و تربیت را نشان میدهند و راه گشای همه فعالیتهای اموزش و پرورش هستند . ‏

هدف های بلند مدت و کوتاه مدت

اهداف کوتاه مدت

هدف کوتاه مدت چیزی است که میخواهید در آينده نزدیک به آن دست یابید . در واقع اهدافی سریع برای دستیابی به موفقیت در طول کم است .

چیزی که زمان طولانی ارتفاع می کشد تا به آن دست یابید , انگیزه بلند بازه زمانی نامیده می شود . هر دو انگیزه بلند بازه زمانی و انگیزه کوتاه مقطع می‌توانند به حرفه شما امداد نمایند .

مقاصد کوتاه مدت به شما امداد می نمایند در خصوص کاری که می‌توانید انجام دهید تصور کنید . هدف های کوتاه مدت یاری می نمایند تا زمان خود را مدیریت نمائید .

مقاصد کوتاه مدت بنظر کوچک می رسند اما با تکمیل آن‌ها می شود به موفقیت های بزرگی در زندگی و کار دست یافت . گهگاه وقت ها دستیابی به هدف های کوتاه مدت میتواند به شما در رسیدن به یک هدف بلند مدت یاری دهد .

مثلا مهیا شدن هر روزه شما در محل کار , میتواند به شما در جذب شغل سرپرستی یاری دهد .

وقتی که که این این چنین به آينده تان نگاه میکنید , در واقع هدف های خود را بررسی می‌کنید . پس از بررسی آنها باید خودتان را تبدیل به همان شخص نمائید .

Related posts
روانشناسی

راز زندگی زیبا در چیست؟

روانشناسی

تاثیر شکرگزاری در زندگی چگونه است؟

روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی

نئو و تحلیل این تست روانشناسی

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *