روانشناسی زناشویی

چگونه پورن دیدن را ترک کنیم!

پورن و اثرات ان

چگونه اعتیاد به دیدن پورن را ترک کنیم؟

بدون تردید  ناراحت کننده است که متوجه شوید همسرتان عادت دارد فیلمهای پورن تماشا نماید . اما برای مردها چندان غیرعادی نیست که این عمل را بکنند زیرا ذاتا با محرک‌های بصری برانگیخته می شوند و ممکن است همسر شما از سالهای نوجوانی‌اش این کار را شروع کرده‌باشد .

بیشتر زمان ها چیزی برای نگرانی وجود دارد , البته در برخی موارد تماشای بیش از حد این جور فیلم‌ها می‌تواند برای رابطه‌ی زناشویی خطرناک باشد .

چه زمانی استفاده از پورنوگرافی مسئله ساز است؟

اگر همسرتان پورن را به رابطه‌ی جنسی با شما ترجیح دهد

اگر استفاده از پورنوگرافی اختلالی در مسئولیت‌های روزمره‌ی او ایجاد نماید

اگر همسرتان نتواند بدون استفاده از پورنوگرافی تحریک شود

مخفیانه و دزدکی پورن تماشا مینماید

دوست ندارد در این مورد با شما گفتگو داشته باشد

پورنوگرافی که از آن استفاده می‌نماید خشونت آمیز یا حاوی موضوعات غیرقانونی است

همینطور می بایست کیفیت رابطه‌تان را بررسی فرمائید . آیا ارتباط عاطفی خوبی دارید؟ آیا جنبه‌ی جنسی رابطه‌تان سالم است؟ همسرتان افسرده به نظر نمی‌رسد؟ آیا از الکل یا مواد مخدر استفاده می‌کند؟

در شرایطی که احساس می کنید پورنوگرافی تبدیل به معضلی در رابطه‌تان شده و شما به جایی رسیده‌اید که فکر می‌کنید باید اولتیماتوم بدهید ( برای مثال : «یا من یا پورن!» ) , پس رابطه‌تان آشکارا تحت تاثیر منفی از پورنوگرافیست . اگر همسرتان پورنوگرافی را به شما ترجیح بدهد , پس با این واقعیت روبرو می باشید که او قصد تغییر رفتارش را ندارد .

اتفاقی که اکثر وقت ها در چنین شرایطی می‌ افتد این است که زن , اعمال قدرت کرده و مرد قول میدهد دیگر پورن تماشا نکند . بعضا از مردها واقعا این کار را می نمایند , ولی عده‌ای دیگر نمی‌توانند پایبند قول خود بمانند و به عادت نادرست خویش برمی‌گردند و در خفا از پورنوگرافی استفاده می‌نمایند , اما احساس بدی هم درمورد این کار خود دارند و امیدوارند که هیچ زمان دست‌شان رو نشود . این دروغ‌ها و پنهان کاری‌ها ادامه پیدا می‌کند و اثرات مخربی بر رابطه میگذارد .

پورن و پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی

با بهبود روابط جنسی‌تان , احساس نیاز همسرتان به پورنوگرافی را کاهش دهید

اگر پورن به رابطه‌تان لطمه می‌زند چه می بایست بکنید؟

با هم صحبت بزنید و احساسات خویش را در میان بگذارید . ممکن است خوبتر باشد از یک مشاور کمک بگیرید , مخصوصا اگر تلاش‌های گذشته‌ی شما به جایی نرسیده باشد .

بپذیرید که اگر همسرتان با وجود اینکه میداند عادت نادرست او میتواند خاتمه‌ دهنده‌ی زندگی زناشویی‌تان باشد اما همچنان به رفتارش ادامه می دهد , پس هرگز تغییر نخواهد کرد و عادت و تمایلش به استفاده از پورنوگرافی قوی‌تر از آن است که امیدی به او داشته باشید . در واقع او حفظ این عادت را به حفظ زندگی مشترک‌تان ترجیح می دهد .

حتما از مشاور امداد بگیرید . ممکن است مشکلات دیگری در رابطه و زندگی شما وجود داشته باشد که عامل استفاده‌ی همسرتان از پورنوگرافی باشد و مجبورش کند در این مورد به شما دروغ بگوید . پس در چنین شرایطی اگر بنشینید و بارها و بارها در مورد این عادت نادرست همسرتان حرف بزنید و احساسات خود را به گویش بیاورید به نتیجه‌ای نخواهید رسید . بنابراین لازم است با یاری مشاور , علت‌ها پنهان را پیدا نمایید .

تصمیمی بگیرید . ممکن است تصمیم بگیرید در این رابطه بمانید و عادت نادرست همسرتان را نادیده بگیرید , شاید هم تصمیم بگیرید جدا شوید , یا ممکن است تصمیم بگیرید با نیز به یک توافق برسید ( مثلا با بهبود روابط جنسی‌تان , احساس نیاز همسرتان به پورنوگرافی را کاهش دهید ) , و یا این‌که با هم بمانید و همچنان به جنگ و دعواهای‌تان در مورد عادت همسرتان ادامه دهید!

اجازه ندهید استفاده‌ی همسرتان از پورنوگرافی , تاثیر منفی بر احساسی که نسبت به خودتان دارید بگذارد . باوری که نسبت به خودتان دارید , رمز شادی شخصی شماست . این واقعیت که همسرتان پورن مشاهده می‌کند هیچ ارتباطی به ظاهر و زیبایی و اندام و جذابیت‌های جنسی شما ندارد . مشکل , مربوط به خود ِ همسرتان است!

بابت این واقعیت که همسر شما دوست دارد پورن تماشا نماید هرگز خودتان را مقصر ندانید و سرزنش نکنید . این تقصیر شما نیست . مطمئنا برای شما یک معضل است اما این خود ِ اوست که تصمیم گرفته پورن تماشا کند و اجازه داده که این عادتش به رابطه‌ی زناشویی و زندگی مشترک‌تان آسیب بزند . پس تمام مسئولیت‌های این رفتار بر دوش همسرتان است , خیر شما!

صحبت آخر

او‌لین گام این است که ببینید آیا همسرتان حقیقتا عادت بدین عمل دارد یا نه . اگر زندگی خوبی دارید , به هم عشق می‌ورزید , ارتباط خوبی با هم دارید و روابط جنسی‌تان مشکلی ندارد پس شاید لازم باشد زیاد سخت نگیرید و اعصاب‌تان را به هم نریزید . اما اگر چنین نیست و اطمینان دارید پورنوگرافی معضلی در زندگی‌تان شده , پس وقت آن است که مشکل را برطرف فرمایید . اگر با تلاش‌های خودتان به جایی نرسیدید , حتما از یک حرفه‌ای یاری بگیرید .

Related posts
روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی زناشویی

زن متاهل خیانت می کند؟

روانشناسی زناشوییروانشناسی جنسی

رابطه زناشویی و اثر آن در روحیه افراد

روانشناسی زناشویی

چرا مردان در روابط خود تنوع طلب می باشند؟

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *