مشاوره های پیش از ازدواج

سولوگامی یا ازدواج با خود و دردسر هایش!

سولوگامی یا ازدواج

سولوگامی یا ازدواج با خود و دردسر هایش!

مراسم ازدواج با خود

سولوگامی , مراسمی است که شبیه با ازدواج معمولی انجام می شود . درین مراسم از بین اعضای خانواده یا دوستان خوب می توانند به مهمانی و مراسم دعوت شوند . قسمت جذاب این جاست که فرد به طور خصوصی در یک اتاق می رود و در مقابل آیینه به همراه یک شمع خلوت می نماید .

 

خودشیفتگی و ازدواج با خود

ازدواج باخود در منظر کارشناسان و افراد مختلف دارنده یک وجه مشترک است , «خود شیفتگی» محور اصلی این پدیده است . در همین راستا کریستوفر لاش , نویسنده و منتقد فرهنگی در کتاب پرفروش خود با عنوان ( فرهنگ خودشیفتگی ( که بر اساس مقاله کلاسیک زیگموند فروید با اسم «در مورد خودشیفتگی» نوشته ‌شده , ازدواج با خود را یک پیامد منطقی از خودشیفتگی می داند است . خودشیفتگی به عنوان احساس خودبزرگ‌بینی و عشق بیش‌ از حد به خود تعریف شده‌است .

لاش فردی مذهبی نبود , البته فهمید چگونه ارزش‌ها , باورها و شیوه زندگی در فرهنگ‌ مدرن به فراگیری خودشیفتگی منجر خواهد شد . خودشیفتگی از فردگرایی مدرن شدیدتر است . بر این اصل , خودشیفتگی بر مبنای یک اختلال روحی به وجود می آید که مارتین لوتر با الهام از گزاره‌ای از آگوستین آن را «خرابکاری به خود پیچیده شده» توصیف می‌نماید .

سولوگامی

لاش در‌این کتاب به توصیف روند روزافزون خودشیفتگی در جامعه آمریکا میپردازد .

واژه ( خودشیفتگی ( از نام یک اسطوره یونانی به اسم نارسیس گرفته‌ شده‌است . وی یک مرد جوان , زیبا و خوش‌تیپ بود که تمام دختران عاشق او می‌شدند . ولی نارسیس بر اساس احساساتی ویژه تنها خودش را جذاب می‌دانست و به دخترانی که عاشق وی بودند دقت نمی‌کرد . سرانجام یک روز در حالی که در جنگل قدم می‌زد , برای نوشیدن آب از برکه‌ای توقف کرد . در این هنگام با دیدن تصویر خود در برکه , به گونه‌ای محو تماشای چهرۀ خود شد که در برکه افتاد و غرق شد .

سولوگامی

سولوگامی چه پیامد هایی خواهد داشت؟

خانواده به عنوان نگهدارنده و محافظت کننده جامعه انسانی تعریف می شود و پناهگاهی در دنیای بی‌عاطفه و احساس برای انسان ها است .

وقتی می توانیم بگوییم طرف مقابل من احساسم را درک می نماید و من رو می فهمد که با فردی غیر از خود در ارتباط باشی . دیگران ابزاری برای رسیدن به آرزوهای ما نیستند . انسان ها موجودات مستقل که هر کدام آرزوی خاص خویش را دارند . ارضای خواسته های ما تنها انگیزه زندگی نیست بلکه ما می‌توانیم به دنبال لذت و معنای بیشتر و ارتباط بیشتری در زندگی باشیم .

طبق نظر روانشناسان اجتماعی , تا چند سال پیش تنهایی یکی از وسیع ترین دغدغه‌های انسان بود که آسیب‌های روحی و روانی فراوانی را به همراه داشت که مطلوب‌ترین راه حل آن ازدواج بود , اما بشر مدرن تنهایی را برای خود به پدیده‌ای تحت عنوان ( سولوگامی ( که از نظرش مهم و مقدس است تبدیل کرده و شاهد آن هستیم که جوان ها با تقویت خواسته و یا ناخواسته‌ی اختلالات روانی خویش در ( به آتش این معضل دامن زده و با اندیشیدن به این نوع ازدواج پا به عرصه‌ای می‌گذارند که انتهای آن مسیر جز سرنوشت نارسیس در انتظارشان نیست .

در این میان باید دقت داشت که متاسفانه , فرهنگ غربی با شدتی بیش از پیش و غیرقابل کنترل در حال نفوذ به مملکت ما بوده و درصورتی که از حالا تدابیری برای مقابله و مبارزه با ورود چنین تفکراتی اندیشیده نشود , حتما به زودی شاهد سونامی هولناکی از ازدواج با خود خوا‌هیم بود که ضربات سهمگینی بر پیکره‌ی جامعه و بنیان خانواده وارد خواهد نمود .

Related posts
مشاوره های پیش از ازدواج

با فرد سیگاری ازدواج کنیم یا نه؟

مشاوره های پیش از ازدواج

مردان هوسران را بهتر بشناسیم!

مشاوره های پیش از ازدواج

شب زفاف و آداب مخصوص این شب

مشاوره های پیش از ازدواج

زود انزالی و راه های درمان!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *