مشاوره های پیش از ازدواج

زود انزالی و راه های درمان!

چگونه زود انزالی را معالجه کنیم؟

زود انزالی   بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا این که مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و بر خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد .

این روز ها جمع زیادی از مردان به کلینیک سلامت خانواده و ناتوانی جنسی مراجعه می‌نمایند تا در رابطه یکی از مشکلات خویش در مورد ارتباط زناشویی با همسرشان مشاوره نمایند . مورد به‌این سادگی نیست زیرا با ایجاد افسردگی و اضطراب در زوجین , موجب اختلال در سلامت روان و رفتار آنها و در برخی موردها پرخاشگری هر دو نفر می شود .

پژوهشگرانى که روى بیمارى زود انزالی کار می نمایند , اعلام کردند که میتوانند این ایراد را تعریف کنند . به گفته آن ها انزال در مبتلایلان به زود انزالی در کمتر از 118 ثانیه از شروع مقاربت صورت می گیرد .

زناشویی

از طرفی زود انزالی یا این که انزال زودرس به حالتی گفته می‌گردد که شخص زودتر از زمانی زمانی که می خواهد به انزال رسد و یا این‌که به حدی زود به انزال برسد که همسرش از ارتباط زناشویی لذت کافی نبرد اما باید انتظارات , واقعگرایانه باشند . این تعریفی است که مورد تایید اکثر متخصص ها مسایل جنسی یا سکسولوژی است .

زمان استاندارد انزال در مردان :

زمان استانداردی چهت نیل به انزال در نظر گرفته نشده است . با وجود این‌که طبق نظر اکثریت افرادی که در مطالعات شرکت داشته‌اند یک سری زمان‌هایی توصیه شده ولی هیچ کدام قطعی نیستند زیرا این زمان بسته به نظر و رضایت اشخاص از ارتباط زناشویی‌شان از هر زوج تا زوج دیگر گوناگون است البته پیشنهاد شده که درصورتی که در 50 درصد یا بیشتر موردها رابطه زناشویی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا همسرش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال است و می‌توان او را مورد تشخیص و معالجه قرار داد .

درضمن این مهم است که اول مشاهده کنید چه زمانی متوجه شدید که اختلال زود انزالی را دارید و از کجا متوجه شدید . آیا خودتان ناراحتید؟ همسرتان از روش رابطه راضی نیست , به طور معمول به دست آوردن شرح حال دقیق از زوجین بخشی از سنجش‌های اولی‌‌ است که برای تشخیص و درمان مشکل زود انزالی انجام می‌گردد , زیرا رابطه زوج‌ها در ایجاد و یا این که دامن زدن به نقص‌ زود انزالی نقش به سزایی دارد .

درمان زود انزالی مردان و شناخت علت ها

دلایل و عواقب زود انزالی مردان :

نشانه اصلی زود انزالی مردان , انزالی غیر قابل کنترل است که قبل از انجام گرفتن ارتباط زناشویی و یا مدت زمان بسیار کمی بعد از آن با میزان تحریک کم و مغایر میل شخص واقعه بیفتد .

مسائل زود انزالی می تواند باعث نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و اضطراب ناشی از این مشکل را بیشتر نماید . زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و ممکن است برای هر مردی در بعضا از فرایند زندگی رخ دهد .

بیشتر موارد زود انزالی فاقد دلیل یا این که دلیل خاص است . عوامل روانی مانند اضطراب , احساس گناه یا این که افسردگی هم ممکن است به زود انزالی باعث شوند . در بعضی موردها , زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی نظیر مشکلات هورمونی , آسیب‌های جسمی و یا این که عوارض جانبی برخی داروها باشد .

ابتلا به عارضه زود انزالی سبب ساز به بروز اختلالات روان مانند اضطراب , افسردگی و سردی روابط زوجین میشود و بر روان آنها تاثیر می گذارد و به همین جهت , بسیار مهم است که در رابطه عارضه زود انزالی بیشتر بدانیم و به موقع به مشاور مراجعه کنیم .

 

درمان زود انزالی مردان

متخصص و پزشک مربوطه سابقه فعالیت زناشویی و پزشکی شما‌را بررسی خواهد کرد و آزمایش کلی را انجام خواهد اعطا کرد . ممکن است پزشک معالج بخواهد با همسر شما هم صحبت کند زیرا زود انزالی ممکن است عارضه ها بسیاری داشته باشد . دکتر معالج , تست لازم را انجام می دهد تا مشکلات پزشکی فرد را بررسی کند .

روش معالجه در  مردان :

همه چیز در مورد زود انزالی و درمان آن

– در بسیاری از موارد , زود انزالی خود به خود معالجه می شود . انجام تمرینات ریلکسیشن و آرام سازی و استفاده از متدهای منحرف کردن حواس میتواند در به تاخیر انداختن انزال یاری دهد .

– در برخی مردها ترک مصرف دخانیات و مواد مخدر در معالجه زود انزالی یاری کننده خواهد بود .

– کارشناس از شما و همسرتان می خواهد که روی متدهایی برای به تاخیر انداختن انزال عمل فرمایید . این تکنیک‌ها تشخیص و در دست گرفتن احساساتی است که باعث انزال زود رس می‌گردد .

– در بقیه موردها برای کاهش حساسیت در آلت تناسلی , استفاده از کاندوم پیشنهاد میشود .

– مشاوره‌ها و رفتار درمانی خط اول درمان عارضه زود انزالی به شمار می رود و می‌تواند اضطراب ناشی از این مساله را کم کند . مرحله بعدی , استفاده از کاندوم است . کاندوم سبب کاهش تحریک پذیری می گردد . در‌صورتی‌که که یک کاندوم قادر به‌این کار نباشد از دو کاندوم می‌توان استفاده نمود ضمن این که کاندوم منجر جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری هم میگردد .

زناشویی

– به کار گیری از دارو , قدم سوم در معالجه  است . این داروها بدین دلیل استفاده میگردند که یکی از عوارض جانبی این جور داروها , جلوگیری از ارگاسم است که سبب به تاخیر انداختن انزال می گردد .

– استفاده از شیوه ماستر و جانسون

این‌شیوه , در چهارمین مرحله از درمان افراد مبتلا به انجام می‌گیرد که به همیاری خود فرد و همسرش نیاز مبرم دارد . این روش شامل یادگیری تشخیص و کنترل احساسی است که به ارگاسم منجر میگردد . این روش نیاز به اراده و تمرین دارد اما زیاد اثر گذار است . برای فراگیری و تمرین این روش بایستی به مشاوران و متخصص ها سلامت جنسی در کلنیک‌های سلامت خانواده مراجعه شود تا با آموزش خصوصی در این باره , کار به نحو موثر صورت گیرد .

درمان‌های موضعی در مردان :

استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های کاهش‌دهنده حس سطحی دستگاه تناسلی نیز باعث کاهش احتمال  می شود .

به یاد داشته باشید که قبل از آغاز فعالیت زناشویی , موضع را با صابون شستشو دهید تا از بیحسی بیشتر آلت جلوگیری شود . متاسفانه از این روش به صورت خودسرانه و بسیار معمول مستعمل که عارضه ها متعددی را به دنبال دارد . به کارگیری از بی‌حس‌کننده‌های موضعی , در آخرین مرحله از درمان افراد در گیر به انزال زودرس قراردارد و به هیچ‌وجه نباید در ابتدای کار از آن استفاده نمود . استفاده از روش‌های موضعی باید با تشخیص و صلاحدید پزشک و براساس سیر درمان و بهبودی باشد .

Related posts
مشاوره های پیش از ازدواج

با فرد سیگاری ازدواج کنیم یا نه؟

مشاوره های پیش از ازدواج

مردان هوسران را بهتر بشناسیم!

مشاوره های پیش از ازدواج

شب زفاف و آداب مخصوص این شب

مشاوره های پیش از ازدواج

سولوگامی یا ازدواج با خود و دردسر هایش!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *