روانشناسی زناشویی

چه طور روابط زناشویی خویش را بهبود ببخشیم؟

نکاتی برای ارتباط ها زناشویی برنده

برای داشتن معاش زناشویی پیروز معذرت‌خواهی كنید

شما می توانید بگویید كه اینجانب به دلیل مشكلاتی كه منجر آن شدم , معذرت میخواهم . در هر رابطه‌ای این شایسته ترین شكل معذرت‌ خواهی است . مهم نیست شما چقدر تقصیرکار می باشید چه بسا در صورتی 14درصد تقصیرها گردن شماست برای آن نصیب معذرت‌خواهی كنید . تزویج زمانی عالی پیش می رود كه دست‌کم یك نفر بتواند معذرت‌خواهی كند . کبر و غرور داشتن درباره زناشویی چیز مناسبی نیست . معذرت‌خواهی در غایت روح بزرگ شمارا نشان و احساس بهتری به‌زندگی‌تان می‌دهد .

خانمها به خودتان برسید تا رابطه ها معاش موفقی داشته باشید

این داستان بیشتر مرتبط با خانم های متاهل است . خیلی از ما اینطور هستیم . پس از تزویج چندان به خودمان رسیدگی نمی‌‌کنیم . تعدادی نفر از شما تا به اکنون این گزاره به ذهنتان خطور کرده که ( شرایط کنونی دیگر زنش هستم ضروری نیست زیر تاثیرش بگذارم . ( ؟ مطمئن باشید لحاظ مردها چیز دیگری است .

درین پژوهش ها , مردها از زنهایی که خودشان را ول کرده و دیگر رسیدگی های اضطراری را به خودشان نمیکنند , بدگویی می کردند . مثلاً تصحیح نکردن تن , صحیح نکردن موها , پوشیدن لباسهای تحت پاره , بوی بد دهن , رسیدگی نکردن به ناخن ها و از این قبیل . پس یه خرده برای خودتان وقت بگذارید و مدام خودتان را تروتمیز و سرحال نگه دارید .

زناشویی پیروز , ارتباط ها زناشویی برنده , روش زناشویی برنده
زناشویی غالب

برای ارتباط ها زناشویی غالب به همسرتان دلگرمی بدهید

مدام در اولِ هر ارتباط همگی چیز گل و بلبل است و عادت داریم صرفا نكات مثبت را ببینیم . در شرایطی‌که پس از مدتی دیدیم برخی مساله آنطور نیستند كه ما فكر می‌كردیم بایستی کارایی كنیم سایر چیزها را وخیم نكنیم . همسر ما حتما نكات مثبتی نیز داراست . به طور معمول تجدید بنا ارتباط ها مشقت بار است ولی غیرممكن نیست .

برای نگه داشتن ازدواج‌تان می بایست كاری كنید كه همسرتان شم ارزشمندی و برگزیدگی كند . به طور معمول کسانی كه ازدواج‌های طولانی‌تری دارا‌هستند , ‌ میفهمند چطور می بایست به همدیگر اعتنا كنند . این درك سبب می شود كه فضایی صمیمی در منزل به‌وجود بیاید و برعلیه نیز شما میتوانید انتقادهای سازنده‌تان را پیش ببرید .

مثلا زمانی همسرتان داراست با برادرش جوک می كند چه بسا در صورتی از مدل شوخی‌اش خوش‌تان نیامده البته به وی بگویید شیوه‌ای كه وی برای جوک استعمال كرده را دوست دارید . همسر شما از انتقاد سازنده‌تان استعمال نمی‌كند مگر اینكه فضایی از عشق و علاقه و احترام وجود داشته باشد .

برای احترام به خواسته‌های همسر خویش تمرین نمائید

همت نمائید دو مورد از مهمترین انتظاراتی که از همسر خویش دارید را یادداشت نمایید . ( مثلاً شما از همسر خویش توقع دارید چه‌طور با شما اخلاق و رفتار نماید ) . به گفته این دکتر معالج روانشناس این تمرین معمولی به زوج اذن میدهد بفهمند که چه چیزی برای همسرشان در معاش مشترک اهمیت دارااست . درصورتی که وی از انتظارات شما بی‌اطلاع باشد چه طور می تواند انتظارات همسر خویش را برآورده سازد؟

زناشویی پیروز , رابطه ها زناشویی چیره , روش زناشویی برنده
روش زناشویی غالب

برای ارتباط ها زناشويي برنده تغییراتی در معاش اعمال فرمایید

هر تزویج و ارتباط ای در زمان معاش مشترک مبتلا ایراد و معضل میگردد . اعمال تغییراتی در معاش برای بهبود ارتباط ها زناشویی زیاد اصلی است و شیوه های بخش اعظمی برای این تغییرات موجود هست . یک کدام از روش‌ها برای انجام تغییرات , افزودن چیز جدیدی در معاش است .

برای کاهش حس خستگی و درماندگی و ساخت حسی جدید در معاش , سبک معاش خویش را تغییر‌و تحول دهید . به‌عنوان‌مثال به‌جای رفتن به رستوران مستمر , دفعه آن‌گاه یه یک رستوران نو شام صرف فرمایید .

از مکان‌های جدیدی به‌اتفاق همسر دیدن نمایید یا این که به مجموعه جدیدی از اشخاص ملحق گردید . روش دیگر در انجام تغییرات انجام فعالیت‌های هیجان‌انگیز است به‌طوری‌که تراز آدرنالین تن شما ارتقاء یابد و شما را هیجان‌زده نماید . پژوهش ها روانشناسی نشان داده در‌حالتی که این فعالیت‌ها را به همراه همسر خویش انجام دهید , این شم شور و هیجان به همسر و ارتباط زناشویی شما هم منتقل خواهد شد .

بهبود ارتباط ها زناشویی تجربه های نو با همسرخود داشته باشید

تنوع در دسته معاشقه و قربت شم طراوت را به ارتباط شما می‌بخشد و احساس طراوت و تنوع و تجربه های نو سبب ساز ارتقاء و رها سازی دوپامین در مغز می شود که شم هیجان و برانگیختگی را در آدم ارتقاء میدهد . شما برای تنوع دادن به ارتباط خویش می‌توانید با همسرتان یک بازی خنده دار و مفرح انجام دهید یا این که فیلم ببینیدو یا این که به مهاجرت بروید .

برای بهبود رابطه ها زناشویی از خودتان استارت فرمایید

نیازهایتان را در دست گرفتن نمایید و توقع نداشته باشید که همسرتان مدام در اختیار شما باشد . شما بایستی بدانید تحریکات و شور جنسی شما و همسرتان با شما گوناگون است و هرچه سعی همسرتان برای پی بردن شما و بیشتر شود , همت شما هم در فهم و شعور این تفاوت ها بایستی ارتقا یابد .

از راهکارهای بهبود رابطه ها زن و شوهر برقراری رابطه از روش مکالمات است

مکالمات عالی بخش اساس ای از یک ارتباط ی سلامت می باشند . زمانی رابطه عاطفی مثبتی را با همسر خویش تجربه می‌کنید شم امنیت و شادابی خواهید داشت . هنگامی مکالمه ی خویش را کنار بگذارید ارتباط ی عالی شما هم به پایان رسیده و تغییرات و استرس آن می‌تواند سبب ساز دوری شما از نیز شود . احتمالا این عمل بی آلایش به لحاظ رسد البته بایستی حتما به یاد داشته باشید تا‌زمانی‌که باهم عالی رابطه دارید می‌توانید روی هر مشکلی که با ان برخورد می‌کنید عمل فرمائید .

به همسر خویش بگویید به چه چیزی نیاز دارید و نگذارید خودش مدام حدس بزند . مدام حرف کردن در زمینه ی چیزی که نیاز دارید فعالیت بی آلایش ای نخواهد بود . اکثری از ما زمان متعددی را صرف فکرکردن روی چیزهایی که درباره برای ما اهمیت دارا هستند نمی‌‌کنیم . و چه بسا در شرایطی که بدانید به چه نیاز دارید حرف کردن راجع به آن قادر است برای شما طاقت فرسا بوده یا این که خجالت بکشید . ولی به‌این وضعیت از نگرش همسر خویش نگاه فرمایید . ادراک شما از جانب همسرتان میتواند شادی بخش باشد ولی نباید یک محدودیت شود .

زناشویی برنده , ارتباط ها زناشویی پیروز , روش زناشویی غالب
بهبود رابطه ها زناشویی

برای بهبود ارتباط ها عاشقانه وقتی کیفیت عالی را رودررو بگذرانید .

شما با دیدن نیز و گوش دادن به صحبت های یکدیگر شم عاشقی میکنید . در‌صورتی‌که دوست دارید دیدن و شنیدن های شما همانگونه جالب باشد میتوانید برای هنگامی طولانی شیفته بمانید . احتمالا خاطراتی از او‌لین روزهای عاشقی خویش را به یاد داشته باشید . کلیه چیز برای شما تازه و مهیج چشم میشد و شما ساعاتی را صرف چت کردن باهم یا این که آزمون کردن کارهایی تازه و هیجان آور میکنید . با این حال به مرور فعالیت , خانواده و دیگر محدودیت ها ساخت می‌شوند و نیازی که برای زمان گذاشتن برای خودمان داریم سبب ساز می شود کمتر بتوانیم وقتی را در کنار نیز باشیم .

اکثری از اشخاص میبینند که ان رابطه رودرروی روزهای نخستین حال با پیام ها , نشانی اینترنتی ها و تماس های شتاب ای جایگزین گردیده اند . با وجودی که مکالمات دیجیتال در بعضی مساله اثرگذار است البته نظیر رابطه بی واسطه تاثیر مثبتی روی سیستم عصبی و مغز ما نخواهد داشت .

پست کردن یک پیام چهره ای یا این که صوتی که به همسرتان بگویید دوستش دارید خوب است ولی در شرایطی‌که به‌تدریج اورا مشاهده کنید یا این که کم پیش بیاید که وقتی کنار نیز بنشینید همسرتان شم می نماید اورا فهم و شعور نکرده یا این که قدرش را نمی دانید . و شما تحت عنوان یک زوج از نیز بدور خواهید شد . علامت ها عاطفی که هردو برای شم دوست داشته شدن نیاز دارید فقط از روش خویش شخص منتقل میگردند , در سود اهمیتی ندارد معاش شما چقدر مشغله دارااست , حتما می بایست هنگامی را در کنار نیز بگذرانید .

چیزی را پیدا نمایید که از انجام آن باهم لذت میبیرید . چه یک سرگرمی مشترک باشد , یک کلاس رقص , پیاده روی رزانه یا این که نشستن و نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح .

چیز جدیدی را باهم آزمون نمائید . انجام دادن کاری نو در کنار یکدیگر میتواند خط مش شور برای برقراری رابطه و دیدنی نگه داشتن تمامی چیز باشد . این عمل قادر است به آسانی آزمون کردن رستورانی تازه باشد یا این که رفتن به جایی که تا قبل از این هیچ زمان آنجا نبوده اید .

روی خودتان تمركز كنید خیر همسرتان

مدام حق با شما نیست . مدام این شما نیستید كه صحیح میگویید . همت كنید كمی از اختلاف‌تان مسافت بگیرید و از بدور نگاه كنید . حال وقت آن است كه صحیح مشاهده کنید . حتما به همین شكل است كه طرف مقابل نیز تقصیر کار است البته به خویش یاد‌آوری كنید كه اینجانب نیز بی‌تقصیر نبودم . در صورتی‌که هر یك از ما آدم‌های منطقی‌تری باشیم روابط‌مان بی‌تنش‌تر خواهد بود . روی خودتان تمركز كنید و کارایی كنید برای تصحیح نقص‌هایتان عملکرد كنید .

Related posts
روانشناسی زناشوییروانشناسی

همکار بودن باهمسر را چگونه مدیریت کنیم؟

روانشناسی زناشویی

زن متاهل خیانت می کند؟

روانشناسی زناشوییروانشناسی جنسی

رابطه زناشویی و اثر آن در روحیه افراد

روانشناسی زناشویی

چرا مردان در روابط خود تنوع طلب می باشند؟

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *