مشاوره های پیش از ازدواج

علل استرس های دوران نامزدی چیست؟

گذر از معاش مجردی به دنیای ناشناخته یا این که پائین تر شناخته شده متاهلی و کلیه تغییرات ناشی از این واقعه ذهن زوج برنا را بخود درگیر می نماید و منجر می شود خيلي از عروس و داماد ها شب ها از شدت نگرانی خواب نداشته باشند!

استرس های دوران نامزدی

– تائید نشدن عروس یا این که داماد بوسیله خانواده دو طرف

– فقدان تفاهم در بین خانواده ها

– دلواپسی های برگزاری مراسم عروسی

– آشنایی خانواده ها با یکدیگر

– مشخص و معلوم کردن محلی برای معاش

– برخورد مطلوب با خانواده های تازه

– تولید امادگی های فیزیکی و اجتماعی

– نداشتن امادگی خیالی و خل وچل

– ناکامی هایی که دختر یا این که پسر از نگاه عاطفی داشته اند

– داشتن توقعات اشتباه

– به علاوه استرس متاهل شدن و مسوولیت های ناشی از آن ,

سبب ساز می شود که دوران نامزدی یک کدام از مشقت بار ترین دوران ها در معاش زوجین باشد . این دوران برخلاف تصور مرسوم , خیر صرفا دوران طلایی معاش مشترک نیست , بلکه به گفته بیشتر زوج هایی که آن را تجربه نموده اند , فراوان مالامال تنش و اضطراب است!

طرق رویا رویی با استرس دوران نامزدی , علل استرس دوران نامزدی
شیوه های رویارویی با استرس دوران نامزدی

با استرس دوران نامزدی چه کنیم؟

قاطع بودن درمقابل خانواده ها , دکمه ارامش!

روان شناسان معتقد اند که همسو بودن زوجین و داشتن قاطعیّت آن ها در برخورد با خانواده های یک ديگر درین دوران مضاعف حیاتی است . در واقع , طرفین هنگامی که قصد به مراسم وصلت و تشکیل خانواده گرفته اند , در واقع نشان داده اند که می‌توانند از پس مسوولیت های طاقت فرسا آن نیز بربیایند . مدیر رفتارها و برخوردهای دو خانواده نیز از وسیع ترین نماد هایی است که ثابت می نماید فرد امادگی و بلوغ ضروری برای این تصمیم بزرگ را دارااست .

در این طریق , واجب است که زوجین پیش از هر چیز به یک تصمیم و نگرش واحد راجع‌به هر قضیه برسند و بعد از آن بطور مصمم و قاطع این تصمیم را با خانواده های خود دربین بگذارند . براین اساس , احتمال مداخله خانواده ها و تولید تنش و اضطراب به دست کم خواهد رسید .

پذیرفتن استرس

استرس در برخی از تراز های معاش دوری ناپذیر است . در چنين قوانینی به بدون چاره بایستی آنرا عهده دار شد و با آن کنار آمد .

ورزش

انجام ورزش های منظم و مداوم از جمله یوگا نیز قادر است به شما یاری دهد تا استرستان را مهار نمائید و مرحله سالم روانیتان را ارتقاء دهید .

به صحبت های یک ديگر عالی گوش دهید .

برای اینکه که‌این دوران را با استرس کمتری بگذرانید , به کلام های یک دیگر عالی گوش دهید .

طرح ریزی

عروس و داماد جدا از خانواده های خود , غیر وابسته بایستی آنچه را که می پندارند بایستی صورت پذیرد روی برگه بیاورند , آن گاه آنها را فقط با پدر و مادر خود مطرح نمایند و بعد از فیض گیری , موضوعات را فقط به همسر خود بگویند .

درین زمان ممکن است زوجین با نیز در گیر تعارض شوند ; به‌این مفهوم که فرد تصمیم به انجام کاری داراست , در‌صورتی‌که فرد مقابل او از تعیین چنين حالتی راز گشوده میزند ; برای رئیس تعارضات اتفاق افتاده سه عمل را انجام دهند ; نخستین آنکه برای مواقعی که در لحاظ گرفته اند حق تقدم قائل شوند . کدام مورد برطبق زمان باقی‌مانده و موقعیت مالی و همچنين قوانینی که می تواند برای آنها در آينده بوجود آورد , ارجحیت دارد؟

در سطح پایان حال که عروس و داماد در جریان کلیه کارها قرار گرفته اند , به تقسیم وظیفه‌های در بین خودشان بپردازند .

تغيير دیدگاه و نگاه افراد

یکی مهم‌ترین رویکردهای درمانی برای از در میان بردن اضطراب و استرس زوج های جوانی که در دوران عقد و نامزدی میباشند , تغيير دیدگاه و نگاه افراد است .

طرق رویا رویی با استرس دوران نامزدی , علل استرس دوران نامزدی
علل استرس دوران نامزدی

از کاه کوه نسازید

اذن ندهید مسائلی که شما‌را مبتلا استرس کرده روی نیز عده شود .

انعطاف پذیر باشید .

قرار نیست تمامی چیز مطابق با میل شما پیش رود!

معذرت خواهی نمایید

خطاها تان را پذیرش کرده و پوزش طلبی نمایید .

رشد توانمندی های شخصی

رشد توانمندی های شخصی نیز به شما یاری می نماید تا ارام خیس گردید .

گوش کردن به یک آوا ملایم و ارامش بخش

آوا یکی شایسته ترین ترین روشها برای کاهش استرس است . عملکرد فرمائید مدام لیستی از دوست داستنی ترین آهنگ هایتان را در تلفن همراه خویش داشته باشید تا در‌این مدل مواقع با گوش دادن به آن قدری ارامش بگیرید .

بعضا از امور و وظیفه های را به اشخاص دیگر محول نمائید

برای انجام بعضا از امور و وظیفه های از نامزدتان , دوستان عزیز یا این که دوست ها تان یاری بگیرید و فقط وظایفی را به عهده بگیرید , که صرفا خودتان قوی به انجام دادنشان میباشید . امداد تصاحب کردن از شرکت ها برپا کننده پایکوبی عروسی نیز استرس شما‌را تا حدودی می کاهدزیرا این شرکت ها در برگزاری مراسم وصلت مهارت دارا‌هستند و خيلي راحت خیس از شما از عهده کارها بر میایند .

روان درمانی و دارودرمانی

روان درمانی و دارودرمانی شیوه هایی می‌باشند که روان شناسان و روان پزشکان برای نزاع با استرس های شدید یا این که ارتفاع کشیده توصیه میکنند . در حالتی که استرس خيلي شدید باشد و بر کیفیت معاش و ارتباطات در میان شخصی تاثیربگذارد , زوج برنا حتماً می بایست به مرکز ها درمانی مراجعه نمایند و ذیل معالجه قرار گیرند .

Related posts
مشاوره های پیش از ازدواج

با فرد سیگاری ازدواج کنیم یا نه؟

مشاوره های پیش از ازدواج

مردان هوسران را بهتر بشناسیم!

مشاوره های پیش از ازدواج

شب زفاف و آداب مخصوص این شب

مشاوره های پیش از ازدواج

سولوگامی یا ازدواج با خود و دردسر هایش!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *