مشاوره های پیش از ازدواج

علل استرس های دوران نامزدی چیست؟

گذر از معاش مجردی به دنیای ناشناخته یا این که پائین تر شناخته شده متاهلی و کلیه تغییرات ناشی از این واقعه ذهن زوج برنا را بخود درگیر می نماید و منجر می شود خيلي از عروس و داماد ها شب ها از شدت نگرانی خواب نداشته باشند!

استرس های دوران نامزدی

– تائید نشدن عروس یا این که داماد بوسیله خانواده دو طرف

– فقدان تفاهم در بین خانواده ها

– دلواپسی های برگزاری مراسم عروسی

– آشنایی خانواده ها با یکدیگر

– مشخص و معلوم کردن محلی برای معاش

– برخورد مطلوب با خانواده های تازه

– تولید امادگی های فیزیکی و اجتماعی

– نداشتن امادگی خیالی و خل وچل

– ناکامی هایی که دختر یا این که پسر از نگاه عاطفی داشته اند

– داشتن توقعات اشتباه

– به علاوه استرس متاهل شدن و مسوولیت های ناشی از آن ,

سبب ساز می شود که دوران نامزدی یک کدام از مشقت بار ترین دوران ها در معاش زوجین باشد . این دوران برخلاف تصور مرسوم , خیر صرفا دوران طلایی معاش مشترک نیست , بلکه به گفته بیشتر زوج هایی که آن را تجربه نموده اند , فراوان مالامال تنش و اضطراب است!

طرق رویا رویی با استرس دوران نامزدی , علل استرس دوران نامزدی
شیوه های رویارویی با استرس دوران نامزدی

با استرس دوران نامزدی چه کنیم؟

قاطع بودن درمقابل خانواده ها , دکمه ارامش!

روان شناسان معتقد اند که همسو بودن زوجین و داشتن قاطعیّت آن ها در برخورد با خانواده های یک ديگر درین دوران مضاعف حیاتی است . در واقع , طرفین هنگامی که قصد به مراسم وصلت و تشکیل خانواده گرفته اند , در واقع نشان داده اند که می‌توانند از پس مسوولیت های طاقت فرسا آن نیز بربیایند . مدیر رفتارها و برخوردهای دو خانواده نیز از وسیع ترین نماد هایی است که ثابت می نماید فرد امادگی و بلوغ ضروری برای این تصمیم بزرگ را دارااست .

در این طریق , واجب است که زوجین پیش از هر چیز به یک تصمیم و نگرش واحد راجع‌به هر قضیه برسند و بعد از آن بطور مصمم و قاطع این تصمیم را با خانواده های خود دربین بگذارند . براین اساس , احتمال مداخله خانواده ها و تولید تنش و اضطراب به دست کم خواهد رسید .

پذیرفتن استرس

استرس در برخی از تراز های معاش دوری ناپذیر است . در چنين قوانینی به بدون چاره بایستی آنرا عهده دار شد و با آن کنار آمد .

ورزش

انجام ورزش های منظم و مداوم از جمله یوگا نیز قادر است به شما یاری دهد تا استرستان را مهار نمائید و مرحله سالم روانیتان را ارتقاء دهید .

به صحبت های یک ديگر عالی گوش دهید .

برای اینکه که‌این دوران را با استرس کمتری بگذرانید , به کلام های یک دیگر عالی گوش دهید .

طرح ریزی

عروس و داماد جدا از خانواده های خود , غیر وابسته بایستی آنچه را که می پندارند بایستی صورت پذیرد روی برگه بیاورند , آن گاه آنها را فقط با پدر و مادر خود مطرح نمایند و بعد از فیض گیری , موضوعات را فقط به همسر خود بگویند .

درین زمان ممکن است زوجین با نیز در گیر تعارض شوند ; به‌این مفهوم که فرد تصمیم به انجام کاری داراست , در‌صورتی‌که فرد مقابل او از تعیین چنين حالتی راز گشوده میزند ; برای رئیس تعارضات اتفاق افتاده سه عمل را انجام دهند ; نخستین آنکه برای مواقعی که در لحاظ گرفته اند حق تقدم قائل شوند . کدام مورد برطبق زمان باقی‌مانده و موقعیت مالی و همچنين قوانینی که می تواند برای آنها در آينده بوجود آورد , ارجحیت دارد؟

در سطح پایان حال که عروس و داماد در جریان کلیه کارها قرار گرفته اند , به تقسیم وظیفه‌های در بین خودشان بپردازند .

تغيير دیدگاه و نگاه افراد

یکی مهم‌ترین رویکردهای درمانی برای از در میان بردن اضطراب و استرس زوج های جوانی که در دوران عقد و نامزدی میباشند , تغيير دیدگاه و نگاه افراد است .

طرق رویا رویی با استرس دوران نامزدی , علل استرس دوران نامزدی
علل استرس دوران نامزدی

از کاه کوه نسازید

اذن ندهید مسائلی که شما‌را مبتلا استرس کرده روی نیز عده شود .

انعطاف پذیر باشید .

قرار نیست تمامی چیز مطابق با میل شما پیش رود!

معذرت خواهی نمایید

خطاها تان را پذیرش کرده و پوزش طلبی نمایید .

رشد توانمندی های شخصی

رشد توانمندی های شخصی نیز به شما یاری می نماید تا ارام خیس گردید .

گوش کردن به یک آوا ملایم و ارامش بخش

آوا یکی شایسته ترین ترین روشها برای کاهش استرس است . عملکرد فرمائید مدام لیستی از دوست داستنی ترین آهنگ هایتان را در تلفن همراه خویش داشته باشید تا در‌این مدل مواقع با گوش دادن به آن قدری ارامش بگیرید .

بعضا از امور و وظیفه های را به اشخاص دیگر محول نمائید

برای انجام بعضا از امور و وظیفه های از نامزدتان , دوستان عزیز یا این که دوست ها تان یاری بگیرید و فقط وظایفی را به عهده بگیرید , که صرفا خودتان قوی به انجام دادنشان میباشید . امداد تصاحب کردن از شرکت ها برپا کننده پایکوبی عروسی نیز استرس شما‌را تا حدودی می کاهدزیرا این شرکت ها در برگزاری مراسم وصلت مهارت دارا‌هستند و خيلي راحت خیس از شما از عهده کارها بر میایند .

روان درمانی و دارودرمانی

روان درمانی و دارودرمانی شیوه هایی می‌باشند که روان شناسان و روان پزشکان برای نزاع با استرس های شدید یا این که ارتفاع کشیده توصیه میکنند . در حالتی که استرس خيلي شدید باشد و بر کیفیت معاش و ارتباطات در میان شخصی تاثیربگذارد , زوج برنا حتماً می بایست به مرکز ها درمانی مراجعه نمایند و ذیل معالجه قرار گیرند .

Related posts
مشاوره های پیش از ازدواج

مردان هوسران را بهتر بشناسیم!

مشاوره های پیش از ازدواج

شب زفاف و آداب مخصوص این شب

مشاوره های پیش از ازدواج

سولوگامی یا ازدواج با خود و دردسر هایش!

مشاوره های پیش از ازدواج

زود انزالی و راه های درمان!

Sign up for our Newsletter and
stay informed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *