اخبار خانواده

مردمان از گزارش خشونت خانگی به اورژانس کوتاهی نکنند

اظهار داشت : زن و مرد عنصرها مهم مقاومت در خانواده میباشند و ادامه موجودیت خانواده متکی به نقش آفرینی آنهاست .

او خاطر نشان نمود : نقش اساسی زن در کارها خانواده به دلیل تربیت و سازندگی فرمان مهمی است و وجود زن موجب لینک و پیوند اخلاقی و عاطفی اعضای خانواده می شود و این انگیزه در حالی میسر میشود که زنان تحت عنوان رشد دهندگان نسل آینده در محیطی آهسته و مطمئن و به دور از خشونت به راز ببرند .

مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان اردستان اظهار کرد : بعضا از خانواده‌ها در معرض آسیب‌ها و ناامنی‌های اکثری قرار گرفته‌اند به شکلی که افراد دراین مکان به جای تجربه مفاهیم مثبتی زیرا محبت , همدلی و ایثار خشونت را به وسیله نزدیکان و اعضای خانواده تجربه می‌نمایند .

بیشتر اشخاص جامعه به دلیل ناآگاهی , از تأثیرات منفی خشونت مغفول مانده‌اند

او ابراز داشت : بیشتر اشخاص جامعه به دلیل ناآگاهی از تأثیرات منفی خشونت بر اشخاص خانواده از جمله تربیت غلط فرزندان , مشکلات تحصیلی , اختلالات رفتاری همچون اضطراب , افسردگی و پرخاشگری , بی اعتمادی در تراز شخص و اجتماع , آسیب‌های جسمی و کم عقل کلیه اشخاص خانواده , گسست در ارتباط ها معمولی خانواده , قتل نفس و دیگر کشی و بالاخره گردش خشونت به نسل بعدی از اهمیت و دقت بدین دارای اهمیت مغفول مانده‌اند .

علی بیگی ابلاغ داشت : خانواده‌ها به راحتی از کنار مورد می‌گذرند در حالی که با مداخله مؤثر و بهنگام در خشونت می‌توان از آسیب‌های مرگ آور در پیش روی خانواده پیشگیری کرد .

اورژانس اجتماعی در مورد کاهش و در دست گرفتن آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی داراست

مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان اردستان تاکید کرد : اورژانس اجتماعی تحت عنوان یک راءس فوریتی سرویس ها اجتماعی در مسئله کاهش و در دست گرفتن آسیب‌های اجتماعی و مداخله مؤثر در خشونت‌های خانگی , نقش مهمی در کاهش و در دست گرفتن آسیب‌ها داراست .

او طولانی تر کرد : در شهرستان اردستان به دلیل کودک بودن اورژانس اجتماعی و تمدن سنتی مردمان , بخش اعظمی از اشخاص در گزارش موردها خشونت خانگی کوتاهی کرده و ضمن تماشا و یا این که اطلاع از خشونت خانگی بی سر و صدا اختیار کرده و از گزارش مورد ها خشونت غفلت می نمایند .

او تصریح کرد : خشونت علاوه بر اثرات سو بر قربانیان خویش در خانواده به طریق غیرمستقیم اشخاص جامعه را هم زیر تأثیر قرار می دهد بر این پایه اضطراری است همگی اشخاص جامعه با شم مسئولیت پذیری خویش بدین اساسی دقت مختص داشته و برای ایجاد کردن محیطی عاری از خشونت نقش خویش را در ایمن کردن فضای جامعه ایفا نمایند .

علی بیگی ادامه داد : با گزارش مورد ها خشونت خانگی از جمله نوپا آزاری , همسر آزاری , سالمند آزاری و علیل آزاری به اورژانس اجتماعی با شماره گوشی تلفن ۱۲۳ می‌توان از اثرات نامطلوب این زخم بر اشخاص جامعه کم کرد تا با تربیت درست و عاری از خشونت نسل روز جاری چشم به راه پرورش و به توشه نشستن نسل تندرست و کارآمد بعداز خویش باشیم .

Related posts
اخبار خانواده

شرایط وام ازدواج فرزندان بازنشستگان مهیا شد

اخبار خانواده

10.7 درصد زنان فارس از همسرانشان بزرگترند

اخبار خانواده

جزئیات ثبت نام تسهیلات ازدواج

اخبار خانواده

خانواده های ایرانی،جوان ایرانی،تعطیلات ایرانی

Sign up for our Newsletter and
stay informed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *